PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Już 6 listopada uroczysta Gala Darboven Idee Grant!!!

Już 6 listopada uroczysta Gala Darboven Idee Grant!!!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

6 Listopada 2008 w Gdańsku odbędzie się uroczysta Gala ogłoszenia wyników konkursu Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych. Będzie miała ona miejsce w Dworze Artusa o godzinie 14.00. Albert Darboven, prezes rodzinnej firmy  J.J.Darboven GmbH & CO. w tym roku ufunduje i  osobiscie wręczy, po raz drugi w Polsce, nagrodę DARBOVEN IDEE GRANT w wysokości 100 tys złotych - dla zwyciężczyni konkusu, która realizuje nowatorskie idee biznesowe.

W tegorocznej Edycji honorowy patronat nad konkursem objęli:
Pani Danuta Wałęsa ? żona Prezydenta RP
Pani Iwona Guzowska ? Poseł na sejm RP
Pani Magdalena Adamowicz ? żona Prezydenta Miasta Gdańska
Marszałek Województwa Pomorskiego ? Jan Kozłowski

           
W konkursie mogła wziąć udział każda Polka, która miała innowacyjny pomysł na własny biznes. Mogły to być zarówno Panie, które opracowały interesujący koncept działalności własnej firmy jak i te, które już zrealizowały nowatorski pomysł i kierują własnym przedsiębiorstwem nie dłużej niż 3 lata. Konkurs miał na celu:

  • wspieranie innowacyjności, kreatywności i ducha przedsiębiorczości polskich kobiet,
  • promowanie ambitnych, ponadprzeciętnych projektów biznesowych,
  • wyróżnianie przedsiębiorczych jednostek,
  • wspieranie samodzielności zawodowej oraz idei aktywnego społeczeństwa,
  • tworzenie nowych miejsc pracy,
  • umacnianie dobrych stosunków polsko ? niemieckich.

Druga edycja Konkursu rozpoczęła się w marcu, od uroczystej konferencji prasowej w Gdańsku, w dniu 03.03.2008, na której zostały przedstawione cele i założenia konkursu.
Od tego dnia, do końca sierpnia przyjmowano zgłoszenia projektów. Kolejnym etapem było pierwsze posiedzenie Komisji Jurorów w dniu 09.10.2008, podczas którego wyłoniono kilka finalistek. W dzień poprzedzający Galę Komisja po rozmowie z finalistkami wybierze laureatkę konkursu.

W skład  Komisji Jurorów, wchodzą wybitne postaci polskiego i niemieckiego życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego:
Prof. dr dr Volker Schaub ? mediolański adwokat, wieloletni przewodniczący niemieckich edycji konkursu oraz przewodniczący DIG 2006 w Polsce
dr Anita Plantikow ? naukowiec i przedsiębiorca, laureatka i członek jury niemieckiej edycji konkursu
Pani Ewa Plucińska ? Prezes Grupy Firm Doradczych EVIP
Pani Olga Krzyżanowska  ? Senator RP
dr Irena Eris ? Prezes Firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris.

W tym roku na konkurs zgłoszono 194 projekty. Były to zgłoszenia z różnych dziedzin biznesu, nauki, sztuki. Wśród wyróżniających się pomysłów, które zyskały uznanie Komisji  Jurorów oraz zostały zakwalifikowane do drugiego etapu są projekty firmy szkoleniowej dla kobiet ropoczynających własną działalność gospodarczą, serwisu internetowego porównującego kierunki studiów, firmy zajmującą się tworzeniem opakowań, jak również produkcji brykietu ze słomy czy palet z kartonu.

Kryteria decydujące o zwycięstwie w konkursie to:

  • Stopień innowacyjności i oryginalności pomysłu
  • Osiągnięty lub przewidywany sukces rynkowy
  • Osobiste zaangażowanie w projekt
  • Liczba stworzonych miejsc pracy, względnie liczba planowanych zatrudnień

Podczas Gali zostanie wręczona nagroda w wysokości 100 tys złotych dla laureatki konkursu  przez pana Alberta Darbovena. Spodziewani są goście z Niemiec ze świata polityki i biznesu. Wśród obecnych będą również dyplomaci polscy, przedstawiciele i przedstawicielki świata   polityki, biznesu, nauki i sztuki nie tylko z Gdańska, ale i całej Polski. Uroczystość poprowadzi znany prezenter Telewizji Polskiej Dariusz Szpakowski. Galę uświetni swym występem światowej sławy diwa operowa pani Małgorzata Walewska.
Znana śpiewaczka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie. Występowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie oraz wiedeńskiej opery Staatsoper. Śpiewała w boku takich artystów jak Lucciano Pavarotti, Placido Domingo czy Simon Estes.
W 2002 została odznaczona medalem Militio Pro Christo. Jest też finalistaką konkursu Lucciano Pavarottiego w Filadelfii oraz Belvedere w Wiedniu. Podczas Gali  wykona sześć arii.

Po uroczystości goście spotkają się w mniej oficjalnej atmosferze przy poczęstunku, gdzie w kuluarach wymienią doświadczenia i poglądy.

Obsługa medialna wydarzenia:
Stwarzyszenie Miłośników Sztuki Intermedialnej
?Bursztynowe Oko?
Magdalena Kunicka ? Paszkiewicz