PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jan Paweł II w naszych wspomnieniach

A
A


16 października 2008 roku przypada 30. rocznicą wyboru krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Powstała idea, by z tej okazji zbudować wyjątkowy portal – album osobistych obrazów i wspomnień związanych z Janem Pawłem II.

Ogólnopolski projekt internetowy nosi nazwę „Jan Paweł II – nasze wspomnienia”. „Pragniemy utrwalić drogie naszym sercom wspomnienia i obrazy ważnych chwil, które przeżywaliśmy z Nim i dzięki Niemu. Zapraszamy wszystkich - wierzących i niewierzących, młodych i starszych, Polaków mieszkających w kraju i tych z zagranicy – do współtworzenia tego niezwykłego albumu” – piszą o projekcie organizatorzy.

Każdy może wysłać swoje zdjęcie, napisać wspomnienie – zostaną one umieszczone w albumie internetowym. Oprócz tego powstanie także album internetowy pod nazwą „Milion historii jednego Człowieka…”, zawierający największy zbiór wspomnień o Janie Pawle II, a także ekspozycja multimedialna, która zostanie przekazana Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie. Ostatecznego wyboru zdjęć do pierwszego albumu dokona Rada Artystyczna projektu, natomiast druga część powstanie dzięki głosowaniu internautów.

Bogata i urozmaicona baza fotograficzna i filmowa, uzupełniona wspomnieniami, pozwoli stworzyć obraz pontyfikatu polskiego papieża i jego wpływu na współczesną Polskę i Polaków. Internet daje niezwykłą szansę na stworzenie tego szczególnego archiwum, który trafi do różnych zakątków świata. Album tworzony jest na stronie www.mojpapiez.pl

Kulminacyjnym punktem projektu będzie „Wieczór Wspomnień”, który odbędzie się 16 października 2008 roku w Krakowie. Tego dnia nastąpi uroczysta prezentacja albumu „Jan Paweł II – nasze wspomnienia”. Wystąpią artyści z całego świata, którzy spotkali się z Janem Pawłem II. Nie będzie to jednak zwykły koncert, ale refleksyjne spotkanie w gronie ludzi, których połączyła jedna idea. Dzięki transmisji w telewizji i w Internecie, uroczystość będzie dostępna dla widzów z całego świata.

Dariusz Wołodźko

Patronat Honorowy
Arcybiskup Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz

Organizatorzy:
Centrum Jana Pawła II w Krakowie
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski
Portal Internetowy Medialine.pl
Gmina Wadowice

Patronat medialny:
Telewizja Polska
Polskie Radio
INTERIA.PL
Dziennik POLSKA
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej