Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jak Tygrysek oszczędzał ciepło

A
A


„Jak Tygrysek oszczędzał ciepło” to tytuł jednej z książeczek edukacyjnych Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej dystrybuowanych w 65 szkołach podstawowych Gdańska i Sopotu. Książeczka jest jednym z elementów akcji promującej wiedzę z zakresu ochrony środowiska wśród najmłodszych. Oprócz zdobycia „książkowej wiedzy”, maluchy mają teraz także szansę sprawdzić się w grupowym konkursie plastycznym "Moje zimowe ferie z Tygryskiem" i wygrać atrakcyjne nagrody dla całej klasy. W sumie 13,5 tys. książeczek GPEC trafiło do podstawówek z Gdańska i Sopotu.

Ponad 13 tys. książeczek trafiło w styczniu do uczniów publicznych szkół podstawowych. Akcja skierowana do dzieci klas 0 - III w Gdańsku i I – III w Sopocie to kontynuacja działań edukacyjnych w ramach Klubu Tygryska GPEC, którego celem jest promowanie wiedzy w zakresie ochrony środowiska, wspieranie twórczości i aktywności najmłodszych, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę.

Akcja rozpowszechniania książeczek edukacyjnych, zapoczątkowana przez GPEC 3 lata temu, spotkała się z niezwykłym zainteresowaniem dzieci.

Już wkrótce maluchy mogą spodziewać się kontynuacji przygód Tygryska Teodora. W maju tego roku do szkół trafi druga książeczka, pod intrygującym tytułem: "Jak nowoczesne ogrzewanie uratowało miłość Tygryska". Autorką tekstów do obu książek jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, której lekkie pióro i zabawny styl powinien spodobać się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

- Promujemy ochronę środowiska naturalnego poprzez naukę podstawowych zasad dotyczących oszczędzania ciepła – mówi Błażej Ochociński, p.o. Kierownika Działu Marketingu GPEC. - Prosty tekst i wesoły charakter książeczek pomaga dzieciom zrozumieć i zapamiętać niełatwą tematykę, tak ważną z punktu widzenia dbałości o środowisko.

Obecnie trwa także Wielki Konkurs Plastyczny dla pierwszych trzech klas szkół podstawowych z Gdańska i Sopotu. Inicjatywa pod nazwą "Moje zimowe ferie z Tygryskiem" ma zachęcić małych mieszkańców Trójmiasta do kreatywnego myślenia i rozwinąć ich umiejętności współpracy w grupie. Autorów najlepszych prac grupowych czekają wspaniałe nagrody: bilety do sopockiego Aquaparku, gdyńskiego Oceanarium oraz specjalna nagroda-niespodzianka dla zdobywców pierwszego miejsca. Prace można zgłaszać do 8 lutego br.
Więcej o konkursie na: www.gpec.gda.pl.