PORTAL MIASTA GDAŃSKA

II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz?

II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz?
II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zapraszamy do Auli Politechniki Gdańskiej na II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz? ? kształcenie matematyczne w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych.

Seminarium stanowi kontynuację spotkań środowiska nauczycieli matematyki szkół ponadgimnazjalnych, doradców metodycznych, nauczycieli akademickich i przedstawicieli samorządów, które odbywały się w Politechnice Gdańskiej od roku 2003.
Celem seminarium jest podkreślenie znaczenia umiejętności matematycznego sposobu myślenia zarówno w kontekście kariery zawodowej jak i w rozwoju osobistym.

Seminarium odbędzie się 17 marca w godzinach 9.00 ? 16.00.
Trzecią sesję, która potrwa od 12.20 do 14.00, poprowadzi zastępca prezydenta Ewa Kamińska. Będzie ona dotyczyła działań samorządów województwa pomorskiego oraz instytucji doradczych i nadzorujących, zmierzających do podniesienia poziomu nauczania matematyki w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Podczas tej części będzie można wysłuchać wystąpienia Reginy Białousów ? dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku ? pt. ?Działania zapewniające jakość kształcenia matematycznego w gdańskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych?.

Patronat honorowy

x

prof. Janusz Rachoń, Senator RP
Jan Kozłowski, Marszałek Województwa Pomorskiego
prof. Henryk Krawczyk, Rektor Politechniki Gdańskiej

Organizatorzy
Politechnika Gdańska
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Więcej o konferencji: http://www.snm.pg.gda.pl/page/pl/seminaria

 

Dariusz Wołodźko
Biuro Prasowe