PORTAL MIASTA GDAŃSKA

II Dzień Otwarty Budowy Wielofunkcyjnej Hali Sportowo ? Widowiskowej

II Dzień Otwarty Budowy Wielofunkcyjnej Hali Sportowo ? Widowiskowej
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prezydenci Gdańska i Sopotu zapraszają na II Dzień Otwarty Budowy Wielofunkcyjnej Hali Sportowo - Widowiskowej, który odbędzie się 3 października 2009 r. w godz. 10-14 u zbiegu ulic Gospody i Łokietka na granicy miast Gdańska i Sopotu.

Jest to kolejna już z cyklu impreza organizowana dla mieszkańców Trójmiasta, podczas której będą oni mieli możliwość zobaczyć jak postępują prace przy realizacji jednej z ważniejszych realizowanych inwestycji w regionie - miejsca, gdzie odbywać się będą największe imprezy w Polsce.

Tematem przewodnim imprezy będzie: Dostępność Hali.

W oparciu o ostatnie sukcesy sportowe naszych siatkarzy, chcemy również przy tej okazji promować lokalne drużyny, które w przyszłości niewątpliwie występować będą w gdańsko - sopockiej Hali. Sportowcy zapowiedzieli swój czynny udział w imprezie, zwłaszcza lokalne drużyny koszykarzy i siatkarzy.

Ponadto na terenie zielonym Hipodromu (wejście od ul. Łokietka) zorganizowany zostanie ?festyn rodzinny"  z licznymi atrakcjami:

  • konkurencje sportowo -rekreacyjne dla dzieci;
  • poczęstunek w formie grilla;
  • występy dzieci z Młodzieżowych Domów Kultury w Gdańsku i Sopocie;
  • turniej piłki nożnej;

Na zakończenie imprezy koncert ZESPOŁU BLENDERS. 

Gospodarzami imprezy będą prezydenci Miasta Gdańska i Miasta Sopotu, którzy dokonają ?symbolicznego" zaznaczenia granicy pomiędzy miastami, która biegnie przez sam środek Hali.