PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Ekologiczny konkurs fotograficzny: ?Zmiany klimatu w obiektywie?

Ekologiczny konkurs fotograficzny: ?Zmiany klimatu w obiektywie?
21 listopada rozpoczął się organizowany przez Ministerstwo Środowiska ekologiczny konkurs ?Zmiany klimatu w obiektywie?.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

21 listopada rozpoczął się, organizowany przez Ministerstwo Środowiska, konkurs fotograficzny ?Zmiany klimatu w obiektywie?.

Jest on kierowany przede wszystkich do młodych internautów zainteresowanych ekologią. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Środowiska wykształceni dwudziesto- i trzydziestolatkowie to najbardziej świadoma ekologicznie część polskiego społeczeństwa. Dzięki konkursowi mogą więc oni, za pomocą fotografii, wyrazić swój sposób postrzegania zmian klimatu oraz ich wpływ na środowisko i ludzi.

Zdjęcia do konkursu można zgłaszać w trzech kategoriach:
? Natura - zdjęcia zgłaszane w tej kategorii powinny przedstawiać wpływ działalności człowieka na przyrodę.
? Technologia - zdjęcia w tej kategorii powinny pokazywać technologie przyjazne środowisku, ich sposób działania lub wpływ na przyrodę.
? Ludzie - jest to kategoria, w której autorzy fotografii mają przedstawić człowieka jako część ekosystemu, sprawców zmian klimatu lub ich działania na rzecz ograniczenia ich skutków.

W jury oceniającym nadesłane prace zasiądą: Ireneusz Graff - fotografik, wieloletni Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody; Małgorzata Snarska - Szef Zespołu ds. Organizacji COP 14 oraz Agata Goździk - Komisarz Wystawy ?Technologie dla ochrony klimatu".
Ponadto, spośród zdjęć zamieszczonych na fotoblogu, publiczność wybierze najlepszą według niej pracę i przyzna Nagrodę Publiczności.

Konkurs fotograficzny ?Zmiany klimatu w obiektywie" jest elementem działań w ramach przygotowań do Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 1 - 12 grudnia br. Po raz pierwszy największy światowy szczyt poświęcony zmianom klimatu będzie miał miejsce w Polsce. Patronat nad konkursem objął Minister Środowiska prof. Maciej Nowicki.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin i harmonogram znajdują się na stronie internetowej: www.klimat2008.blog.pl 
Prace można nadsyłać do 10 grudnia 2008 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi 12 grudnia.