Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2008? nagrody dla nauczycieli

A
A

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym - czasem podziękowań pracownikom oświaty za pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą, godną naśladowania postawę, zaangażowanie i oddanie najmłodszym mieszkańcom Gdańska.

W tym roku podczas uroczystości 14 października w Ratuszu Głównego Miasta, 45. gdańskich nauczycieli zostało uhonorowanych Medalem Komisji Narodowej, 10. otrzymało nagrody Ministra Edukacji Narodowej, 11. ? nagrody Pomorskiego Kuratora Oświaty, a 62. - nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za szczególne osiągnięcia w pracy i działania na rzecz gdańskiej oświaty.

- Wiem jak trudna jest praca nauczyciela i jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby odnosić sukcesy, które zaowocują lepszą przyszłością dzieci i młodzieży. Jednak satysfakcja z Państwa pracy potrafi być niepowtarzalna. Zwyczajna radość uczniów z przychodzenia do szkoły, odkrywania świata oraz ich postępy w nauce potrafią dodać wyjątkowej siły i zapału, czego Państwu życzę. W tym szczególnym dniu proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania za dotychczasową pracę oraz życzenia wielu powodów do radości w życiu prywatnym i zawodowym ? powiedziała Dyrektor Wydziału Edukacji Regina Białousów.

WYKAZ NAUCZYCIELI GDAŃSKICH SZKÓŁ UHONORWANYCH W 2008 - łącznie 125 osób.

Medal Komisji Edukacji Narodowej

  1. ADAMOWSKA Irena - Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
  2. ANDRUSZKIEWICZ Barbara - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
  3. BĄCZEK Bożena - Szkoła Podstawowa Nr 20
  4. BŁASZCZUK Barbara - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
  5. ś.p. BRASZKA -BANDELAK Renata - Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
  6. BROŻA Teresa - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego
  7. DAMASZKE Renata - Szkoła Podstawowa Nr 81
  8. DULSKA Izabela - Gimnazjum Nr 2
  9. GLEGOŁA-SKOBYŁKO Iwona - Szkoła Podstawowa Nr 42
  10. HERMAN Wiesława - Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
  11. JĘKOT Barbara - Szkoła Podstawowa Nr 39
  12. KAPUŚCIŃSKA Mariola - I Liceum Ogólnokształcące
  13. KIAZIMOWA Sołmaz - V Liceum Ogólnokształcące
  14. KOBYLIŃSKA Stefania - Szkoła Podstawowa Nr 39
  15. KONOPIŃSKA Beata - Zespół Szkół Specjalnych Nr 2
  16. KOWALIK Elżbieta - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 20
  17. LANDOWSKA Danuta - Zespół Szkół Morskich
  18. LEWANDOWSKA Krystyna - Zespół Szkół Zawodowych Nr 9
  19. ŁOPATNIUK Ewa - Szkoła Podstawowa Nr 57
  20. ŁUCZYWO Jadwiga - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  21. MACULEWICZ Maria - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 24
  22. MAKOWIECKA Stanisława - Zespół Szkół Inżynierii Środowiska CKU
  23. MAMOS Lidia - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  24. MODZELEWSKA Irena - Gimnazjum Nr 2
  25. NOWAK Ewa - Gimnazjum Nr 25
  26. NOWAKOWSKI Andrzej - I Liceum Ogólnokształcące
  27. OLSZEWSKA Stanisława - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 26
  28. PACHANA Elżbieta - Szkoła Podstawowa Nr 65
  29. PASTEWSKA Teresa - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego
  30. PAWŁOWSKA Grażyna - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1
  31. PIETRUSIAK Ewa - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 26
  32. PUSTKOWSKA Halina - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 6
  33. SCHULFER Mirosław - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego
  34. SIEG Lidia - Gimnazjum Nr 1
  35. SŁOMIŃSKI Wenancjusz - Zespół Szkół Zawodowych Nr 9
  36. STASIAK Danuta - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 4
  37. SZAFRAŃSKA Anita - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 26
  38. SZYMCZAK-KOLARZ Joanna - V Liceum Ogólnokształcące
  39. ŚLIWIŃSKA Teresa - Zespół Szkół Zawodowych Nr 9
  40. TYCZYŃSKI Witold - Gimnazjum Nr 2
  41. WALCZYK Mikołaj - III Liceum Ogólnokształcące
  42. WASILEWSKA Ewa - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 24
  43. WICHA Jadwiga - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  44. WIŚNIEWSKA-DULLA Krystyna - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
  45. ZAWISTOWSKA Bożena - Gimnazjum Nr 26

 

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej I Stopnia za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej

  1. KARCZEWSKA Jolanta - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące ?Conradinum?
  2. MIONSKOWSKA Elżbieta-Anna - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 20

 

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej II Stopnia za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej

  1. BARAŃSKA Małgorzata - Szkoła Podstawowa Nr 44
  2. KUCZKOWSKA-NIETRZEBA Ewa - Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
  3. STANKIEWICZ Iwona - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  4. JAGŁA Witold - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  5. KUSZ Małgorzata - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 21
  6. ŁANKIEWICZ Halina - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego
  7. KISIEL Joanna - Szkoła Podstawowa Nr 39
  8. ORDAK Bożena - III Liceum Ogólnokształcące

 

NAGRODA POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY w dowód uznania szczególnych osiągnięć w pracy na rzecz pomorskiej oświaty

  1. DZIERŻAK Grażyna - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 21
  2. GÓRA Mariola - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 24
  3. GWIT Piotr - XX Liceum Ogólnokształcące
  4. IGNACZEWSKA Beata - Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem
  5. JURKOWSKI Aleksander - Zespół Szkół Licealnych i Policealnych
  6. KOŁTUNIAK Renata - Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 1
  7. KUBIŃSKA Halina - Gimnazjum Nr 33
  8. NOWAKOWSKI Andrzej - I Liceum Ogólnokształcące
  9. SENGER Anna - Szkoła Podstawowa Nr 39
  10. SMOLEŃ Mariola - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 5
  11. ŻEMOJTEL Stanisława - Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych

 

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA- doceniając szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej i działania na rzecz gdańskiej oświaty

  1. AGACIŃSKA Maria - Gimnazjum Nr 2
  2. ALBERECKA Barbara - Szkoła Podstawowa Nr 89
  3. APANOWICZ Agnieszka - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące ?Conradinum?
  4. AŚCIUKIEWICZ Mirosława - Szkoła Podstawowa Nr 58 
  5. BOBKOWSKI Waldemar - Szkoła Podstawowa Nr 85
  6. CHYŁA Jacek - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  7. CIESIELSKI Piotr - Gimnazjum Nr 25
  8. CYTRA Robert - XX Liceum Ogólnokształcące
  9. DUDZIŃSKA Violetta - Szkoła Podstawowa Nr 45
  10. FILARSKA Ewa  - Przedszkole Nr 52
  11. GŁOMSKA Elżbieta - Zespół Kształcenia Przedszkolnego i Podstawowego Nr 1
  12. GOŁASZEWSKA Ewa - Gimnazjum Nr 14
  13. GOŁĘBIEWSKA Anna - Szkoła Podstawowa Nr 8
  14. HARTMAN Marek - Zespół Szkół Łączności
  15. IRACKA Małgorzata - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 4
  16. IWASZKIEWICZ-KWIATKOWSKA Małgorzata - Szkoła Podstawowa Nr 46
  17. JANKOWSKA Małgorzata - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5
  18. JARZEMBIŃSKA Jolanta - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 20
  19. JÓŹWIAK Mirosława - Szkoła Podstawowa Nr 20
  20. KAPITAŃSKA Joanna - Zespół Szkół Morskich
  21. KĄKOL Teresa - Szkoła Podstawowa Nr 55
  22. KLAWA Hanna - Gimnazjum Nr 33
  23. KNIAŹ Bernarda - Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
  24. KOBYLIŃSKA Stefania  - Szkoła Podstawowa Nr 39
  25. KOPEĆ Małgorzata - Szkoła Podstawowa Nr 76
  26. KOROWICKA Urszula - XX Liceum Ogólnokształcące
  27. KOWALCZYK Anna - Szkoła Podstawowa Nr 79
  28. KOWALEWSKA Żanetta - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 26
  29. KOWALSKA Ewa - Szkoła Podstawowa Nr 83
  30. KOWALSKI Bogusław - Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 1
  31. KROGULSKA Monika - Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem
  32. KROPIELNICKA Barbara - Gimnazjum Nr 33
  33. KUCZUMOW Maria - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8
  34. KUCZYŃSKA Ewa - Szkoła Podstawowa Nr 81
  35. KUJAWA Joanna - Centrum Kształcenia Ustawicznego
  36. LIPNICKA Beata - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5
  37. ŁUKASZUN Nina - Gimnazjum Nr 29
  38. MACULEWICZ Maria - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 24
  39. MŁODKOWSKA Hanna - Szkoła Podstawowa Nr 81
  40. MROTEK Anna - Gimnazjum Nr 25
  41. NAROŻNA Maria - III Liceum Ogólnokształcące
  42. NOWOCIŃSKA Anna - Centrum Kształcenia Ustawicznego
  43. PACHANA Elżbieta - Szkoła Podstawowa Nr 65
  44. PUCHALSKA Iwona - Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
  45. PYRZ Bożena - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 23
  46. RADZIKOWSKA Anna Maria - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 21
  47. ROGOWSKA Krystyna  - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 21
  48. RUDNICKA Maria - Szkoła Podstawowa Nr 8
  49. RUTKOWSKA Halina - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 2
  50. SPORNA Wiesława - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 20
  51. STYŚ Teresa - Gimnazjum Nr 12
  52. SUTRYK Grażyna - Szkoła Podstawowa Nr 84
  53. SZAPAR Anna - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 12
  54. SZOSTAK Izabela - Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych
  55. TERLECKA Zofia - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 26
  56. TREDER Mariola - Szkoła Podstawowa Nr 27
  57. TUŁAZA Krystyna - Szkoła Podstawowa Nr 84
  58. WALCZYK Mikołaj - III Liceum Ogólnokształcące
  59. WILCZYŃSKA Katarzyna - Gimnazjum Nr 3
  60. WYCICHOWSKA Iwona - Gimnazjum Nr 20
  61. ZEMANEK Teresa - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące ?Conradinum?
  62. ŻÓŁTAK Krzysztof - Szkoła Podstawowa Nr 8

 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!