PORTAL MIASTA GDAŃSKA

CENTRUM HEWELIANUM DAJE PRZYKŁAD

CENTRUM HEWELIANUM DAJE PRZYKŁAD
CENTRUM HEWELIANUM DAJE PRZYKŁAD
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
logo

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Ani Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

W dniach 18-22 listopada w Gdańsku zainaugurowano projekt ?Zmiksujmy kreatywność i innowacyjność w kształceniu dorosłych? realizowany w ramach Programu ?Uczenie się przez całe życie? ? Grundtvig. Celem projektu jest prezentacja tzw. ?dobrych praktyk? w zakresie edukacji osób w wieku 55+.
Realizacja projektu potrwa dwa lata i wezmą w niej udział instytucje edukacyjnokulturalne z Austrii, Hiszpanii, Litwy, Włoch oraz Polski.
Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich ?Twierdza Gdańsk? jako koordynator projektuzorganizował pierwsze spotkanie partnerów, podczas którego dzielił się swoimi edukacyjnymi doświadczeniami związanymi z działalnością Centrum Hewelianum.
Pokazowe lekcje historii oraz geofizyki przygotowane zostały w oparciu o interaktywne i multimedialne wystawy ?Wehikuł Czasu ? Człowiek i Pocisk? oraz ?Energia, Niebo i Słońce?. Lekcje prowadzone były w język polskim, tłumaczone na język angielski oraz nagrywane przez operatora filmowego w celu produkcji filmu dotyczącego innowacyjnych i kreatywnych metod kształcenia w Centrum Hewelianum.
W trakcie zwiedzania Fortu Góry Gradowej uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania historii niezmienionego prawie od ponad stu lat Kwartału Grodzisko a takźe zarysu dziejów Miasta Gdańska.

Centrum Hewelianum jest unikalną na skalę europejską instytucją typu ?science center? usytuowaną w obrębie zabytkowych miejskich fortyfikacji z XIX wieku i jednym z najnowocześniejszych

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.hewelianum.pl

logo hewelianum

Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich ?Twierdza Gdańsk?
ul. 3 Maja 9a
80-802 Gdańsk
tel. 058-300-08-42
fax. 058-322-03-85
e-mail: twierdza@grodzisko.pl
strona internetowa: www.hewelianum.pl

napis