PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Bus Medyczny ?razem zmieniajmy cukrzycę? z Kopenhagi w naszym mieście

Bus Medyczny ?razem zmieniajmy cukrzycę? z Kopenhagi w naszym mieście
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zapraszamy na bezpłatne badania

We wtorek 19 sierpnia i środę  20 sierpnia między 10:00 a 18:00, na ul. Targ Węglowy w Gdańsku oraz w Łebie 18 sierpnia między 11:00 a 19:00 na ul. Morskiej przy kinie Rybak w ramach światowej akcji ?razem zmieniajmy cukrzycę? stanie Bus Medyczny. Wyposażony w urządzenia multimedialne upowszechniał będzie wiedzę na temat cukrzycy ? jednego z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnych społeczeństw.
Wokół Busu rozstawione zostaną namioty, w których można przejść bezpłatne badania profilaktyczne: test ryzyka zachorowania na cukrzycę, kontrolę stężenia cukru we krwi oraz szczególnie istotne dla osób z cukrzycą, a rzadko wykonywane w czasie tego rodzaju akcji badanie ? kontrolę poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c, świadczącego o wyrównaniu cukrzycy. Wszyscy chętni będą się mogli również zważyć, zmierzyć obwód pasa i wysłuchać ciekawych wykładów dietetyka m.in.:

  • Co warto wiedzieć o diecie?
  • Piramida zdrowego żywienia.
  • Nauka komponowania całodziennego menu.

Bus Medyczny ?razem zmieniajmy cukrzycę? od dwóch lat podróżuje po wszystkich kontynentach. W trakcie polskiej trasy odwiedzi pięć najważniejszych miast: Gdańsk, Warszawę, Kraków, Wrocław i Poznań oraz nadbałtyckie miejscowości turystyczne: Świnoujście, Kołobrzeg, Łebę.
W Polsce Bus Medyczny objęty został patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Osoby odwiedzające Bus Medyczny, zwłaszcza z dziećmi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ?pomaluj życie na novo?. W jednym z namiotów za pomocą pędzla, farb i pasteli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli przelać na papier swoje odczucia związane z tą chorobą.
Do zobaczenia na ul. Targ Węglowy w Gdańsku i na ul. Morskiej  w Łebie !