PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Bursztynowy jubileusz X Liceum Ogólnokształcącego

Bursztynowy jubileusz X Liceum Ogólnokształcącego
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W sobotę 27 września 2008 roku - X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku obchodziło jubileusz 25-lecia istnienia. Podczas uroczystości odbywającej się z tej okazji w gmachu szkoły nauczyciele otrzymali nagrody z rąk Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska i Zdzisława Szudrowicza, Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Z okazji jubileuszu ćwierćwiecza nagrodzeni zostali również uczniowie i nauczyciele działający w szkolnym Kole Wiedzy o Bursztynie, które istnieje w X L.O. od 12 lat. Prezydent Adamowicz dziękował im za popularyzację bursztynu bałtyckiego i Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu. Z rąk prezydenta młodzi miłośnicy bursztynu otrzymali 5 kilogramów ?bałtyckiego złota?. Paweł Adamowicz nadał również X Liceum tytuł ?Szkoły na bursztynowym szlaku?.

Jubileusz był również okazją do spotkania się byłych uczniów ?dziesiątki?. Absolwenci placówki spotkali się w swoich klasach, gdzie mieli okazję znów porozmawiać ze swoimi dawnymi nauczycielami i wspólnie powspominać szkolne czasy. Wieczorem zaś dawni uczniowie i nauczyciele bawili się wspólnie w Klubie ?Papryka? w Sopocie.

Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Michał Piotrowski / Biuro Prasowe