Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 przygotowuje budowę stadionu Baltic Arena - briefing prasowy

A
A

Najważniejszą inwestycją, którą Gdańsk musi zrealizować przygotowując się do organizacji rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w roku 2012 jest budowa stadionu, który powstanie w dzielnicy Letnica. Jednostką powołaną do realizacji tej inwestycji jest spółka o nazwie Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 sp. z o.o. (BIEG 2012). Dzisiaj (tj. w piątek, 18 stycznia 2008 roku) na stanowisko Prezesa Zarządu spółki, został powołany Adam Giersz, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej BIEG 2012.

W poniedziałek, 21 stycznia 2008 roku, o godz. 11.00, w sali 315 Urzędu Miejskiego w Gdańsku, przy ul. Nowe Ogrody 8/12 odbędzie się briefing prasowy poświęcony podsumowaniu dotychczasowej działalności spółki BIEG 2012 i zostaną zaprezentowane najbliższe zadania, którymi zajmie się spółka powołana do budowy stadionu Baltic Arena.

W spotkaniu wezmą udział: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Adam Giersz, nowy Prezes Zarządu BIEG 2012, Andrzej Bojanowski, Skarbnik Miasta Gdańska, zarazem wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej BIEG 2012 oraz Andrzej Duch, przewodniczący Komisji Negocjacyjnej, która przeprowadzi negocjacje z przyszłym projektantem stadionu Baltic Arena.

Karol Polejowski
Biuro Prasowe

Więcej informacji na temat stadionu na stronie: Baltic Arena Gdańsk