Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Biegaj z MOSiR i Gazetą

A
A


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto rozpoczynają w najbliższą niedzielę cykl imprez dla wszystkich amatorów biegania. Wystartować może każdy, podobnie jak wygrać atrakcyjną nagrodę.

Począwszy od 6 stycznia w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (za wyjątkiem lipca, sierpnia i września) miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu spotykać się będą przy molo w Brzeźnie. Specjalnie dla nich przygotowana zostanie trasa prowadząca przez gdańską plażę oraz ścieżkami parku Nadmorskiego.

W biegu wystartować mogą wszyscy chętni, którzy nie mają przeciwwskazań lekarskich. Dystans wynosić będzie około 6 km z przerwą na krótki odpoczynek, podczas którego uczestnicy biegu wykonywać będą ćwiczenia gimnastyczne. Jak więc widać, impreza ma wymiar czysto rekreacyjny, w którym liczy się uczestnictwo, a nie kolejność na mecie. Wśród wszystkich biegnących rozlosowana zostanie ufundowana przez "Gazetę Wyborczą" atrakcyjna nagroda - aparat cyfrowy. Przed rozpoczęciem biegu każdy uczestnik dostanie opaskę na rękę, na której umieści swoje imię i nazwisko. Po jego zakończeniu opaskę wrzuca się do specjalnej urny, z której losowany będzie szczęśliwy zwycięzca. Atrakcją pierwszego biegu będzie udział piłkarza gdańskiej Lechii Krzysztofa Brede. Początek biegu o godz. 13 (zbiórka przy molo w Brzeźnie).

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto