PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych
Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W związku z uczestnictwem Miasta Gdańsk w Konkursie Zdrowa Gmina organizowana jest kampania promująca bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych.  Jego nadrzędnym zadaniem jest zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania profilaktyczne mające na celu wczesne wykrywanie chorób nowotworowych w kierunku wykrywania raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego.

Należy pamiętać, że odpowiednio wczesnego wykrycie choroby, w wielu przypadkach pozwala na całkowite wyleczenie. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.konkurszdrowagmina.pl

Mammografia:

Jeśli jesteś w wieku 50-69 lat  i w ciągu 2 lat nie miałaś wykonanej mammografii w ramach NFZ - zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu  wczesnego wykrywania raka piersi.

W załączeniu wykaz ośrodków realizujących program profilaktyczny w kierunku wykrywania raka piersi. (163.41 KB)

Cytologia:      

Jeśli jesteś w wieku 25-59 lat  i w ciągu ostatnich 3 lat nie miałaś wykonanej cytologii w ramach NFZ - zgłoś się na bezpłatne badania  cytologiczne w ramach programu  wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

W załączeniu wykaz ośrodków realizujących program profilaktyczny w kierunku wykrywania raka szyjki macicy. (170.27 KB)

Kolonoskopia:

Jeśli jesteś w wieku 50-65 lat  - zgłoś się na bezpłatne badania  kolonoskopowe  w ramach programu badań przesiewowych dla  wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

W załączeniu wykaz ośrodków realizujących program profilaktyczny w kierunku wykrywania raka jelita grubego. (160.66 KB)