Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców poświęcone małej działalności gospodarczej organizuje 21 lutego 2019 r. Inspektorat ZUS w Gdańsk Wrzeszcz przy ul. Tuwima 9

A
A
Ostatnia aktualizacja: 00 0000 r.

W trakcie szkolenia omówimy zagadnienia dotyczące roli pracodawcy w kontroli zwolnień lekarskich w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.

Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Pracodawcy powinni być zainteresowani przeprowadzeniem kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby lub konieczności sprawowania przez ubezpieczonego opieki nad członkiem rodziny. Nieuzasadniona nieobecność spowodowana chorobą, nawet jeśli finansowana jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może wpływać na organizację pracy czy wyniki.  

Pracodawca może kontrolować, czy jego pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie lekarskie, sprawdzając czy  nie pracuje on w tym czasie zarobkowo albo nie  wykorzystuje zwolnienia niezgodnie z jego celem. W czasie zwolnienia  pracownik powinien bowiem postępować w tak, by jak najszybciej  odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

Szkolenie rozpocznie się o 9.00 i potrwa około 1,5 godziny.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: magdalena.laskowska@zus.pl

Kontakt dla mediów:

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego

Krzysztof Cieszyński

ul. Chmielna 27/33

80-748 Gdańsk

tel. 58 307 82 01

tel. kom. 502 000 954

e-mail: rzecz.gdansk@zus.pl