Jak rozmawiać o pięknie?

W poniedziałek, 15 stycznia o godz. 17.30 odbędzie się prezentacja książki „Obowiązek piękna”. Tuż po prezentacji zapraszamy do udziału w debacie „Czy piękno jest obowiązkiem”? Oba wydarzenia odbędą się w Sali wystaw czasowych na parterze Europejskiego Centrum Solidarności. W debacie weźmie udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Jak rozmawiać o pięknie?
A
A
data publikacji: 12 stycznia 2018 r.

„Obowiązek piękna. Wzorniki i traktaty architektoniczne w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej” to publikacja autorstwa Grzegorza Borosa, poświęcona dawnej i nowej architekturze Gdańska. Prócz prezentacji samej książki, goście: Grzegorz Boros, Anna Frąckowiak i Franciszek Skibiński zaprezentują zdjęcia gdańskich elementów architektonicznych. Tę część spotkania poprowadzi prof. Stanisław Rosiek.

O godz. 18.00 zaś zapraszamy na drugą część rozmów o pięknie i obowiązku. Tym razem temat ten podejmą Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, prof. Andrzej Januszajtis, dr Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, dr Wojciech Targowski oraz Jacek Skarbek, prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Spotkanie poprowadzi prof. Małgorzata Dymnicka.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora