Gdański Tram Tour na majówkę

W najbliższy długi weekend zapraszamy na pierwsze w tym sezonie przejażdżki w ramach Tram Tour. Na nietypowe wycieczki po Gdańsku można się wybrać już od niedzieli 30 kwietnia. Na trasy wyjadą zabytkowe tramwaje spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje z przewodnikiem miejskim PTTK na pokładzie.

Gdański Tram Tour na majówkę
A
A
data publikacji: 27 kwietnia 2017 r.

Od 30 kwietnia do 3 maja, dwa razy dziennie, dwa zabytkowe tramwaje GAiT będą wozić gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie. O wszystkich atrakcjach, na trasie przejazdu, opowiedzą przewodnicy miejscy z PTTK. Będzie można dowiedzieć się m.in. gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Energa Stadion Gdańsk, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. 

Odjazdy obu tramwajów z przystanku Brama Wyżynna, dwa razy dziennie o godz.: 11:15 i 13:15. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które będzie można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Posiadacze Karty Turysty (Gdańskiej Organizacji Turystycznej) są uprawnieni do przejazdów ulgowych.

Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna.

Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Alicja Mongird (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku sp. z o.o.
więcej tekstów autora
Alicja Mongird (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku sp. z o.o.
więcej tekstów autora