Budowa nowego boiska zbliża się wielkimi krokami

Dziś, 10 stycznia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem działki na terenie Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Radarowej 26, Gdańsk–Matarnia. Wykonawców ubiegających się o realizację zadania poznamy w drugiej połowie stycznia 2018 r.

Budowa nowego boiska zbliża się wielkimi krokami
A
A
data publikacji: 10 stycznia 2018 r.

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne będzie pokryte bezpieczną nawierzchnią wykonaną z poliuretanu. Dzięki planowanej inwestycji uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Oprócz tego w ramach prac powstanie również bieżnia lekkoatletyczna oraz zeskocznia do skoku w dal. Poza boiskiem na terenie szkoły pojawią się nowe alejki, ławki i kosze na śmieci. A cały obiekt będzie oświetlony i monitorowany. Warto dodać, że zadanie powstanie w ramach Programu budowy boisk.

Do tej pory oddano do użytku 95 boisk. Ostatnie z nich przy Szkole Podstawowej nr 42 na ul. Czajkowskiego 1 oddano w listopadzie 2017 roku.

Przypomnijmy, że w listopadzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 na terenie przy SP 82 przy ul. Radarowej 26 zamontowane zostały zadaszone wiaty rowerowe ze stojakami oraz urządzenia siłowni plenerowej. Koszt realizacji tego zadania wyniósł ok. 177 tys. zł.

Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
więcej tekstów autora
Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
więcej tekstów autora