PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Żużel: Krystian Pieszczek złotym juniorem

Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) wraz z reprezentacją Polski do lat 19 wywalczył w Opolu tytuł drużynowego mistrza Europy juniorów na żużlu. Gdańszczanin w czterech startach zdobył 10 punktów. To jego pierwszy międzynarodowy sukces.

A
A

Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) wraz z reprezentacją Polski do lat 19 wywalczył w Opolu tytuł drużynowego mistrza Europy juniorów na żużlu. Gdańszczanin w czterech startach zdobył 10 punktów. To jego pierwszy międzynarodowy sukces.

Pieszczek uległ tylko dwóm Duńczykom: w pierwszym biegu Nikolaiowi Jakobsenowi oraz w piątym Kenni Nissenowi. Na 60 możliwych punktów, Polacy zdobyli 50. Piotr Pawlicki (12 pkt), Bartosz Zmarzlik (11), Artur Czaja (9) i Paweł Przedpełski (8) to koledzy Pieszczka z reprezentacji.

Srebrne medale przypadły Duńczykom – 30 pkt, brązowe Czechom 27. Ostatni byli Ukraińcy – 13 punktów.

Dzień później, w niedzielę, Pieszczek wystartował w Łodzi w meczu ligowym przeciwko Orłowi. Zdobył 17 punktów – najwięcej w karierze, a spotkanie zakończyło się remisem 45:45. Po dziesięciu kolejkach Renault Zdunek Wybrzeże prowadzi w tabeli I ligi i ma 3 punkty przewagi nad GKM Grudziądz.

k.g.