Żeglarze błysnęli w USA

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zdobyli brązowy medal w otwartych mistrzostwach Ameryki Północnej w klasie 49er, a Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski) był szósty w zawodach Pucharu Świata w klasie Finn.

Zawody w klasie 49er odbyły się w Clearwater. – Zapoznaliśmy się z akwenem, wiemy, czego możemy się spodziewać podczas przyszłorocznych mistrzostw świata – relacjonują na stronie Polskiego Związku Żeglarstwa gdańszczanie. - Pięć z dziewięciu wyścigów ukończyliśmy w czołowej piątce, a piąty start w mistrzostwach wygraliśmy. W ostatnim biegu stoczyliśmy walkę, niestety – przegraną, o srebro w końcowej klasyfikacji. Poza zasięgiem byli bracia Alonso. Hiszpanie wygrali cztery wyścigi, a w żadnym ze startów, który zaliczono im do punktacji końcowej, nie spadli poniżej 5. miejsca.

Dzięki temu wynikowi Przybytek z Kołodziejskim awansowali na 13. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarstwa.

Piotr Kula startował na akwenie Miami. Zaczął od  czwartego miejsca w pierwszym wyścigu. W całych regatach nie spadł poza pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej. - Tak jest! Obroniłem ataki mistrza świata z 2010 roku, Brytyjczyka Edwarda Wrighta i zachowałem pozycję sprzed wyścigu medalowego… BYŁ OGIEŃ! Jestem zmęczony i zadowolony – tak relacjonuje Kula swój występ.