PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wybrzeże Gdańsk: walczymy o wszystko

A
A

Po sobotniej porażce w Wągrowcu, gdańscy piłkarze ręczni skomplikowali sobie sytuację. Aby uratować superligowy byt, nie mogą pozwolić sobie na porażkę w ostatniej kolejce ze Śląskiem Wrocław. Mecz odbędzie się w środę, 20 maja, o godz. 19.00 w hali AWFiS.

Gdyby Wybrzeże zwyciężyło w Wągrowcu, już teraz cieszyłoby się z przynajmniej dziesiątego miejsca gwarantującego grę w barażu o utrzymanie się. Nie udało się jednak wywieźć żadnej zdobyczy i dlatego ma dwa punkty straty do Zagłębia Lubin. Na dziewiątym miejscu, gwarantującym utrzymanie bez konieczności gry w barażu, gdańszczanie znajdą się tylko wtedy, gdy pokonają Śląsk, a lubinianie przegrają u siebie z Nielbą Wągrowiec.

Podopieczni Daniela Waszkiewicza mają dwa punkty przewagi nad swoim najbliższym rywalem. W przypadku porażki, to wrocławianie awansują na dziesiąte miejsce w tabeli, a to oznaczałoby spadek Wybrzeża. Zwycięstwo lub remis zagwarantują Wybrzeżu grę w barażu z Miedzią Legnica.

– U nas nie może być normalnie. Teraz musimy walczyć o wszystko – zauważył trener Waszkiewicz.

Ze Śląskiem Wrocław gdańscy szczypiorniści mierzyli się już trzykrotnie. 8 listopada w Gdańsku był remis 26:26, 15 marca we Wrocławiu wygrali aż 32:25, a 22 kwietnia ulegli we Wrocławiu 26:27.

w.g.