PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wioślarstwo: sześć medali na mistrzostwach Polski

A
A

Sześć medali, w tym dwa złote, zdobyli wioślarze AZS AWFiS Gdańsk na mistrzostwach Polski w konkurencjach dwójek podwójnych, czwórek i ósemek. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Przemysław Borchardt.

Borchardt wraca z Poznania z trzema medalami. Mistrzem został w dwójce podwójnej wagi lekkiej, wspólnie z Miłoszem Jankowskim. Na drugim miejscu finiszowała inna gdańska osada - Michał Baran i Łukasz Stasiewicz.

Gdańszczanie wygrali również w czwórce bez sternika wagi lekkiej. Borchardt i Stasiewicz popłynęli w niej z braćmi Pszczółkowskimi - Patrykiem i Bartoszem. Trzeci medal, srebrny, Borchardt wywalczył w czwórce podwójnej wagi lekkiej. Jego partnerami byli: Stasiewicz, Baran i Mateusz Mielniczyn.

Kolejne medale, dwa brązowe, wioślarze AZS AWFiS zdobyli w czwórce bez sternika (Patryk i Bartosz Pszczółkowscy, Adam Sobczak i Dawid Kamiński). Ci zawodnicy weszli również w skład trzeciej na mecie ósemki. Płynęli w niej również: Jankowski, Antoni Kozaka, Mateusz Biskup, Łukasz Czubak oraz sternik Adrian Kwasowiec.

W klasyfikacji klubów, AZS AWFiS z dorobkiem 190 punktów zajął drugie miejsce, za Lotto-Bydgostią (336 pkt).

k.g.