PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Windsurfing: Myszka drugi w Pucharze Świata

A
A

W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata we francuskim Hyeres Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął drugie miejsce w olimpijskiej klasie RS:X.

Myszka pierwsze wyścigi kończył na 10. i 7. miejscu. Do ataku ruszył drugiego dnia - został liderem, ale do wyścigu medalowego wszedł z trzeciego miejsca. Do lidera, Francuza Pierre’a le Coqa, gdańszczanin tracił 17 punktów i miał niewielkie szanse, by go dogonić. Do drugiego, Greka Byrona Kokkalanisa, Myszka tracił o wiele mniej i wiadomo było, że na drugim stopniu podium stanie ten, który będzie szybszy w wyścigu finałowym. Polak zajął drugie miejsce, a Grek czwarte.

- Cieszę się bardzo z tego podium, bo wywalczenie medalu w Hyeres wcale nie było łatwe – powiedział Piotr Myszka. - Dużo wyścigów rozegraliśmy przy bardzo słabym wietrze, a my dotąd, na treningach, skupialiśmy się głównie na pracy nad prędkością. Sporo uwagi poświęcaliśmy także właściwemu doborowi sprzętu. Tutaj trzeba było się szybko przestawić na tryb startowy i ciężko pracować podczas każdego wyścigu. Plan był prosty: stanąć na podium ważnego i silnie obsadzonego Pucharu Świata. Wiem, w jakiej formie jestem i co trzeba jeszcze zrobić przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy na Sycylii, które odbędą się w drugiej połowie czerwca. Czuję, że zarówno tam, jak i w mistrzostwach świata, stać mnie na medale – podkreśla Myszka, który będzie bronił mistrzowskiego tytułu mistrzostw Europy.

To kolejny sukces Myszki w Hyeres. Dwa razy wygrywał regaty Pucharu Świata (2011, 2014), czterokrotnie był drugi (2005, 2010, 2013, 2015) i raz trzeci (2006).

Medaliści Pucharu Świata w klasie RS:X mężczyzn w Hyeres: 1. Pierre le Coq (Francja) 74 punkty, 2. Piotr Myszka (Polska) 81, 3. Byron Kokkalanis (Grecja) 83.

k.g.