PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wejściówki na mecz Polska – Anglia do lat 18

W poniedziałek, 17 listopada, o godz. 17.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku odbędzie się mecz towarzyski piłkarskich reprezentacji Polski i Anglii do lat 18. Anglicy są mistrzami Europy w tym roczniku. Można zgłaszać się po bezpłatne wejściówki.

A
A

W poniedziałek, 17 listopada, o godz. 17.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta 29 odbędzie się mecz towarzyski piłkarskich reprezentacji Polski i Anglii do lat 18. Anglicy są mistrzami Europy w tym roczniku. Można zgłaszać się po bezpłatne wejściówki.

Mecz obejrzy 4500 osób. Zamówienia przyjmuje Pomorski Związek Piłki Nożnej. Klub piłkarski lub szkoła mogą ubiegać się o 30 zaproszeń, a osoby indywidualne o 4. W dniu meczu, w godzinach 12.00 – 16.00, 1000 zaproszeń będzie do odbioru w kasach stadionu przy ul. Traugutta.

Do związku można zgłaszać zapotrzebowanie wysyłając e-maila pod adres: anglia_gdansk@pomorski-zpn.pl. W zgłoszeniu należy podać: liczbę wejściówek oraz imiona i nazwiska osób, którym zostaną one przekazane.

Trenerem reprezentacji Polski U-18 jest Rafał Janas, syn Pawła, byłego selekcjonera reprezentacji Polski. W kadrze nie ma ani jednego piłkarza z Gdańska. Jest Oktawian Skrzecz, wychowanek Lechii, grający obecnie w drużynie juniorskiej Schalke 04 Gelsenkirchen. Z 19 powołanych przez Janasa Jr. piłkarzy, prawie połowa – dziewięciu – gra w klubach zachodnich.

Anglicy tytuł mistrzowski wywalczyli w maju na turnieju na Malcie. W finale po rzutach karnych wygrali z Holandią. Najbardziej znanym zawodnikiem jest 17-letni napastnik Dominic Solanke. To wychowanek Chelsea Londyn, w tym sezonie trener Jose Mourinho zdecydował, że będzie trenował z pierwszym zespołem. Solanke wystąpił przez 18 minut w meczu Ligi Mistrzów z Mariborem.

k.g.