PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Weekend na sportowo: gdańskie drużyny zapraszają

Siatkarze Lotosu Trefla, piłkarze ręczni Wybrzeża i futboliści Lechii rozegrają w najbliższy weekend w Gdańsku swoje mecze ligowe. Zapowiada się moc emocji.

A
A

Siatkarze Lotosu Trefla, piłkarze ręczni Wybrzeża i futboliści Lechii rozegrają w najbliższy weekend w Gdańsku swoje mecze ligowe. Zapowiada się moc emocji.

PlusLiga siatkarzy, piątek, godz. 18.00, Ergo Arena: Lotos Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Bytom. Po sześciu kolejkach gdański zespół ma na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. W tabeli zajmuje siódme miejsce. Ich przeciwnicy z Radomia też zanotowali 3 zwycięstwa i 3 porażki i w tabeli są na ósmej pozycji. Tydzień temu Lotos Trefl wygrał w Olsztynie z liderem Indykpolem bez żadnej dyskusji 3:0.

Trener Radosław Panas nie wie, dlaczego jego zawodnicy raz grają śpiewająco, a w kolejnym spotkaniu nie chce się ich oglądać. Musi się szybko dowiedzieć, bo przed gdańszczanami mecze z najlepszymi drużynami poprzedniego sezonu: PGE Skrą Bełchatów, Asseco Resovią, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem.

W przerwie widzowie obejrzą pokaz rugby w wykonaniu RC Lechii. W poprzednim sezonie biało-zieloni wywalczyli mistrzostwo i Puchar Polski, dokładając również tytuły w rugby siedmioosobowym oraz w rywalizacji kobiet. W przerwie między drugim i trzecim setem gdańska młodzież odtańczy hakę, legendarny taniec rugbistów Nowej Zelandii. Kibicom zaprezentują się także drużyny mistrzów i mistrzyń Polski oraz jedyna w kraju drużyna mikrusów, której najmłodszy zawodnik ma zaledwie 4 lata.

I liga piłkarzy ręcznych, sobota, godz. 16.00, hala MOSiR, ul. Kołobrzeska 61: SMS ZPRP Gdańsk – Wybrzeże Gdańsk. Derby odbędą się w hali na Kołobrzeskiej, mieszczącej 200 kibiców. Każdy, kto chce obejrzeć to spotkanie, musi więc przyjść wcześniej. Obowiązuje zasada: kto pierwszy – ten lepszy. Wstęp wolny.

Wybrzeże jest liderem rozgrywek, wygrało wszystkie 9 spotkań. SMS 3 mecze wygrało, 6 przegrało i zajmuje w tabeli 11. miejsce. Wynik wydaje się oczywisty, ale w zeszłym sezonie Wybrzeże przegrało derby i głównie z tego powodu nie awansowało do Ekstraligi.

Ekstraklasa piłkarzy, niedziela, godz. 15.30, PGE Arena: Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów. Biało-zieloni zamierzają zatrzeć fatalne wrażenie po porażkach ze Śląskiem w Gdańsku 1:2 oraz Podbeskidziem w Bielsku-Białej  1:3. Z 11. miejsca w tabeli (19 punktów w 16 spotkaniach) lepiej widać dno niż szczyt tabeli i w przypadku kilku kolejnych niedobrych wyników sytuacja może stać się alarmująca.

Do zespołu po kontuzji wraca Daisuke Matsui, do którego kilka tygodni temu przyjechała już piękna żona. Rosa Kato jest w zaawansowanej ciąży i prawdopodobnie w Gdańsku urodzi ich drugiego potomka. O pełną dyspozycję fizyczną będzie walczył do ostatnich godzin Paweł Dawidowicz. Ruch zajmuje w tabeli siódme miejsce, ma o 3 punkty więcej od Lechii.

Przed meczem władze klubu i kibice oficjalnie pożegnają Łukasza Surmę, który grał w Gdańsku przez 4,5 roku, a teraz występuje w Chorzowie. W bramce niebieskich pojawi się prawdopodobnie Michał Buchalik, nie chciany w Lechii przed sezonem. To druga kolejka przyspieszonej rundy wiosennej, jesienią w Chorzowie było 1:1.

k.g.