PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W środę Wybrzeże – Vive Tauron Kielce

A
A

Sześciu reprezentantów Polski będzie można zobaczyć w Ergo Arenie podczas meczu piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk z Vive Tauronem Kielce. Spotkanie w ramach Superligi odbędzie się w środę, 18 marca, o godz. 18.00.

Vive Tauron to najlepsza w Polsce drużyna, z ambicjami wygrania w tym roku Ligi Mistrzów. W Superlidze nie straciła jeszcze punktu. W reprezentacji prowadzonej przez Michaela Bieglera, która na mistrzostwach świata w Katarze zdobyła brązowy medal, występowali: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Piotr Grabarczyk i Krzysztof Lijewski. W Kielcach grają ponadto reprezentanci innych krajów: Hiszpanii – Julen Aginagalde, Chorwacji – Ivan Cupić, Denis Buntić, Żeljko Musa, Manuel Strlek i Marin Sego oraz Słowenii – Uros Zorman. Gwiazdozbiór, którym rządzi Tałant Dujszebajew, reprezentant ZSRR, Rosji i Hiszpanii, a potem uznany trener kilku klubów hiszpańskich. Pracę w Vive Tauronie łączy z prowadzeniem reprezentacji Węgier.

Te nazwiska wystarczą, żeby zjawić się w środę w gdańsko – sopockiej hali. We wtorek w południe licznik pokazywał 3694 sprzedane bilety, więc na pewno padnie rekord frekwencji na meczu piłki ręcznej. Wejściówki można wciąż kupować, najdroższa kosztuje 20 zł, najtańsza – 5 zł (dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studentów AWFiS).

Uczniowie będą mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z wybranym przez siebie reprezentantem Polski. Należy zebrać jak największą grupę uczniów z opiekunem i przesłać zgłoszenie na adres: marketing@wybrzeze-gdansk.pl.

Jakie szanse ma Wybrzeże? Jak mówi bramkarz Patryk Plaszczak: „Będziemy walczyć do upadłego, by wynik był dla nas jak najlepszy”.

k.g.