PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W niedzielę Lechia – Lech: lider z Gdańska?

W czwartej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Lechia zagra na PGE Arenie w najbliższą niedzielę, o godz. 15.30, z Lechem Poznań. Jest szansa, że, w razie zwycięstwa, biało-zieloni zostaną liderami rozgrywek.

A
A

W czwartej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Lechia zagra na PGE Arenie w najbliższą niedzielę, o godz. 15.30, z Lechem Poznań. Jest szansa, że, w razie zwycięstwa, biało-zieloni zostaną liderami rozgrywek.

Po trzech kolejkach Lechia, która dwa mecze rozegrała na wyjeździe i jeden na swoim boisku, zajmuje trzecie miejsce i ma 7 punktów, podobnie jak będące wyżej w tabeli: Jagiellonia (w Białymstoku był remis 2:2) oraz Pogoń Szczecin. Lech zaczął od zdemolowania na swoim boisku Piasta Gliwice 4:0, potem zremisował w Zabrzu z Górnikiem 1:1 i przegrał w Poznaniu z Wisłą Kraków 2:3.

Bilans meczów z Lechem w Gdańsku, od chwili powrotu Lechii do Ekstraklasy, jest bliski remisu: 3 zwycięstwa – 2 remisy – 2 porażki. Ostatnie spotkanie, 16 maja 2014 roku, Lechia wygrała 2:1, po dwóch golach Zaura Sadajewa. Bramkę dla Lecha zdobył Mateusz Możdżeń, który obecnie gra i mieszka w Gdańsku.

Ostatni mecz, wygrany z Piastem w Gliwicach 3:1, był w wykonaniu Lechii najlepszy. Indywidualiści zagrali wreszcie drużynowo, choć o wyniku zdecydował błysk Piotra Wiśniewskiego. Po raz kolejny bardzo dobrze spisał się Ariel Borysiuk, nie popełnił błędów w bramce Dariusz Trela. Wciąż nie może sobie znaleźć miejsca na boisku skrzydłowy Bartłomiej Pawłowski i na jego przebudzenie kibice czekają najbardziej.

Zanosi się na to, że kibiców przyjdzie na PGE Arenę bardzo dużo, szacunki mówią nawet o 25 tysiącach (wskazuje na to liczba biletów kupiona w przedsprzedaży). Gdyby tak się stało, byłaby to druga największa frekwencja na meczu ligowym Lechii. Na inaugurację PGE Areny i spotkanie z Cracovią przyszło w 2011 roku ponad 34 tysiące osób.

8 sierpnia przestają pracować w Lechii prezes Bartosz Sarnowski oraz wiceprezes ds. finansowych Paweł Bartosiewicz.

Sarnowski został wybrany głosami akcjonariuszy mniejszościowych, pełnił funkcję prezesa od 8 stycznia 2013, wcześniej był członkiem zarządu i prezesem Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

- Przyczyną mojej rezygnacji jest znacząca rozbieżność w sposobie zarządzania klubem pomiędzy mną a większościowym akcjonariuszem (Grupą ETL – k.g.) – powiedział Sarnowski. - Szczególnie pragnę podziękować panu Pawłowi Adamowiczowi - Prezydentowi Miasta Gdańska oraz panu Pawłowi Olechnowiczowi - prezesowi Grupy Lotos za wsparcie, jakie za mojej kadencji okazywali Lechii. Klubowi życzę samych sukcesów i spełnienia marzeń kibiców, czyli zdobycia tytułu mistrza Polski, a co najmniej zakwalifikowania się do europejskich rozgrywek pucharowych.

k.g.