PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

V Memoriał Chychły: uwaga na wagę superciężką

A
A

W dniach 29-31 maja (piątek – niedziela) w Gdańsku na Długim Targu przy Fontannie Neptuna odbędzie się V Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły, pierwszego polskiego mistrza olimpijskiego (Helsinki – 1952) oraz dwukrotnego mistrza Europy (Mediolan – 1951 i Warszawa – 1953). Walki rozpoczynać się będą codziennie o godz. 12.00.

54 pięściarzy z Polski, Danii, Czech, Niemiec, Litwy i Rosji wystartuje w siedmiu kategoriach – od 60 kg do ponad 91 kg. W piątek odbędą się walki ćwierćfinałowe, w sobotę – półfinałowe, w niedzielę – finałowe.

– Zdecydowaliśmy się po raz pierwszy na trzydniową formułę Memoriału Chychły, ponieważ obsada jest bardzo mocna i wszystko musi odbywać się w odpowiednim tempie. To będzie drugi, po turnieju im. Feliksa Stamma, najpoważniejszy turniej bokserski w Polsce w 2015 roku – mówi Roman Szlagowski z klubu SAKO Gdańsk, organizatora zawodów.

Najciekawiej powinno być w najcięższej kategorii, ponad 91 kg, w której wystartuje Paweł Wierzbicki, mistrz Polski i były wicemistrz świata juniorów. Jego rywalami będą bardzo mocny Rosjanin Władimir Iwanow oraz Niemcy Albon Pervizaj i Florian Schulz.

Na ringu zobaczymy również  m.in.: świetnych Niemców – Roberta Harutyunyana (60 kg), Abu-Lubdeha Abdulrahmana (75 kg), braci Erika i Viktora Agateljanów (60 i 64 kg) z Czech oraz Vladimira Milevskija (75 kg) z Litwy. W ekipie Polski wystąpią: świeżo upieczony mistrz kraju seniorów Daniel Adamiec (64 kg), wicemistrzowie Przemysław Zyśk (69 kg) i Michał Olaś (91 kg), brązowy medalista Paweł Rumiński (75 kg). Gdański pięściarz będzie tylko jeden - Kasjusz Życiński (81 kg).

W niedzielę, w towarzyskim pojedynku, mistrzyni Polski i brązowa medalistka mistrzostw Europy Kinga Siwa (60 kg) spotka się z mistrzynią Czech Petrą Simackovą.

Organizatorem imprezy jest – jak co roku – Klub Sportowy SAKO, przy współpracy z Urzędem Miasta Gdańska oraz Pomorskim Okręgowym Związkiem Bokserskim.

k.g.