PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Unihokej: wicemistrzostwo Polski młodziczek Energi Olimpii Osowa

A
A

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa zdobyły srebrne medale mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Turniej finałowy z udziałem ośmiu zespołów rozegrano w Zielonce.

W pierwszym meczu grupowym Energa Olimpia pokonała UKS Jastrzębie Żytowiecko 4:1. Kolejne spotkanie, z gospodyniami – KS Dzikie Gęsi Zielonka - zakończyło się porażką 0:2. Trzecie, decydujące o wyjściu z grupy, przyniosło zwycięstwo 3:0 nad MMKS Podhale Nowy Targ.

W półfinale gdańszczanki spotkały się ze zwycięzcą grupy A, UKS 85 Mokotów Warszawa. Kilka ostatnich meczów z tym rywalem kończyło się porażkami, ale nie tym razem. Podopieczne Anny Raczkowskiej i Pawła Ludwichowskiego wygrały 2:1 i awansowały do finału, gdzie trafiły ponownie na Dzikie Gęsi Zielonka. Przegrały po raz drugi, ale srebrny medal jest dużym sukcesem. Do drużyny gwiazd turnieju została wybrana Daria Krason.

Skład Energi Olimpii Osowa: Paulina Madej, Weronika Kozłowska, Maria Szymańska, Daria Krason, Karolina Dokowicz, Agata Poręba, Małgorzata Jasińska, Alicja Zielonka, Martyna Grądzka, Katarzyna Łyszyk, Sara Bejm, Marta Grześkowiak, Marta Słówko.

p.l.