PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Unihokej: Polki siódme na świecie

A
A

Reprezentacja Polski kobiet w unihokeju zajęła siódme miejsce na mistrzostwach świata w fińskim Tampere. Grało pięć gdańszczanek z Energi Olimpii Osowa.

Międzynarodowa Federacja Unihokeja IFF podzieliła 16 uczestniczących drużyn na cztery grupy: A i B – Top 8 oraz C i D – zespoły z niższym rankingiem.

Polska trafiła do grupy A, z gospodarzem turnieju Finlandią (srebrne medalistki ostatnich MŚ), Szwajcarią (brązowe medalistki ostatnich MŚ) oraz Norwegią.

Ze Szwajcarkami Polki przegrały 3:12, choć po pierwszej tercji był remis 2:2. Drugim rywalem były Norweżki, z którymi nasza reprezentacja dotychczas przegrała sześć razy i tylko raz zremisowała. Tym razem nasze dziewczyny okazały się lepsze i zwyciężyły 4:2. Polki przegrały następnie 2:5 z Finkami i zajęły trzecie miejsce w grupie.

W walce o ćwierćfinał zmierzyły się z drugą drużyną grupy D, Rosją. Wygrały 4:1 i o awans do strefy medalowej spotkały się z Czeszkami. Porażka 2:8 oznaczała grę o miejsca 5-8.

Tam czekały Niemki. Nasze zawodniczki strzelały na bramkę przeciwniczek ponad 100 razy, ale wynik końcowy brzmiał 0:2. W meczu o siódme miejsce Polska pokonała Słowację 2:0.

W Finlandii zaprezentowało się 5 zawodniczek Energi Olimpii Osowa Gdańsk: Mariola Szarmach, Hanna Samson, Maja Stenka (1 bramka), Marta Chudyszewicz i Anna Raczkowska (2 bramki).

Drużynę prowadzili Szwed Christer Bertilsson oraz Paweł Ludwichowski, Michał Gużyński i Piotr Ludwichowski z Olimpii.

Klasyfikacja końcowa: 1. Szwecja; 2. Finlandia; 3. Szwajcaria; 4. Czechy; 5. Łotwa; 6. Niemcy; 7. Polska; 8. Słowacja.

Piotr Ludwichowski