PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Unihokej: grajcie tak dalej!

A
A

Sześciokrotne mistrzynie Polski, unihokeistki Energi Olimpii Osowa, uroczyście podsumowały sezon 2015/16.

To był udany rok nie tylko dla seniorek, które wróciły na mistrzowski tron po roku przerwy. Juniorki starsze zakończyły rozgrywki na czwartym miejscu w kraju, juniorki młodsze zdobyły brązowe medale, a młodziczki zostały wicemistrzyniami Polski. Ponadto, juniorki młodsze i młodziczki przywiozły ze Szwecji złote i srebrne medale turnieju AXA Floorball Cup 2016.

Na uroczystość przyszli przedstawiciele władz Miasta Gdańska, radni dzielnicy Osowa i dziennikarze.

Klub podziękował rodzicom zawodniczek, którzy angażują się w działalność Energi Olimpii. Wyróżniono Aleksandrę i Rafała Grądzkich, Hannę i Józefa Porębów, Iwonę i Piotra Krajewskich, Grażynę i Sławomira Ryszewskich, Sylwię i Jarosława Polańskich oraz Małgorzatę Marzec.

Trener Paweł Ludwichowski otrzymał brązową odznakę Za zasługi dla sportu, przyznaną przez ministra sportu i turystyki.

Przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu, prof. Wojciech Przybylski wraz z Karoliną Littwin wręczyli nagrody dla najlepszych zawodniczek sezonu:

- seniorki: Maja Stenka

- juniorki starsze: Weronika Grądzka

- juniorki młodsze: Roksana Polańska

- młodziczki: Maria Szymańska i Marta Bieniasz

Adam Maksim, kierownik Referatu Sportu w Biurze ds. Sportu, wręczył listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Zawodniczki i trenerzy mistrzyń Polski w sezonie 2015/2016 otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne.

p.l.