Sztorm Gdańsk: osiem zwycięstw z rzędu

Jak burza idą piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk przez rozgrywki I ligi. W drugim meczu rundy rewanżowej liderki Grupy Północnej pokonały na wyjeździe Zamłynie Radom 4:0 (2:0). To ich ósma wygrana z rzędu.

Zwycięstwo przyszło łatwo. W 30. sekundzie, po podaniu Martyny Zańko, Klaudia Kamińska trafiła do pustej bramki. Przed przerwą, znów po podaniu Zańko, gola strzeliła Karolina Wierzbicka. Tuż po przerwie, po faulu na Zańko, Sztorm wykonywał rzut karny, którego na bramkę zamieniła Kamińska. Wynik ustaliła Monika Pielowska, po podaniu Natalii Świętoniowskiej.

Sztorm miał jeszcze wiele szans na kolejne gole. W obronie zadebiutowała udanie 16-letnia Dominika Dopke.

Zamłynie Radom – Sztorm AWFiS Gdańsk 0:4 (0:2)

Bramki: Kamińska – 2 (1, 48, karny), Wierzbicka 43, Pielowska 70.

Sztorm AWFiS: Kołacz - Świętoniowska, Dopke, Rucińska, A. Bużan - Zańko (62, Anna Kopecka), Słowińska (60, Wróbel), K. Bużan, Cywińska (62, Aleksandra Kopecka), Kamińska (50, Pielowska) - Wierzbicka (55, Sikorska).

Pozostałe wyniki 11. kolejki: ● Stomil Olsztyn - Czwórka Radom 3:1 ● SMS Łódź - Unifreeze Górzno 3:0 ● Medyk II Konin - Praga Warszawa 3:1 ● Polonia Poznań - Błękitni Stargard Szczeciński 6:1