Szczypiornistki AZS Łączpolu w Superlidze!

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk wracają po sześciu latach do Superligi. Stało się tak dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce nad wiceliderem, UKS PCM Kościerzyna 17:15 (8:9).

foto

Przed ostatnim meczem sezonu AZS Łączpol AWFiS miał 38 punktów, a zespół z Kościerzyny 37. Do awansu gdańszczankom wystarczał remis i przez cały czas one bardzo się starały, by nie tracić zbyt dużo goli. Po 15 minutach prowadziły 5:2, ale wtedy wzięły się do roboty zawodniczki z Kościerzyny. Odrobiły straty i pierwszą połowę zakończyły z jednym golem przewagi (9:8).

Po zmianie stron, bramkę Akademiczek prawie zamurowała Monika Obrębalska. Przez pół godziny przepuściła tylko 6 strzałów. Jej koleżankom nie za bardzo udawały się jednak rzuty na bramkę kościerzynianek. Wynik był bliski remisu. Wreszcie, na 3,5 minuty przed końcem, gospodynie wyszły na prowadzenie 16:14 i utrzymały tę zdobycz do końca.

W poprzedniej dekadzie gdańska drużyna zaliczała się do czołowych ekip Superligi. W latach 2002-2008 sześć razy stawała na podium ligowych rozgrywek, a w 2004 roku została mistrzem Polski. Ponadto wywalczyła dwa srebrne i trzy brązowe medale. Szkoleniowcem AZS Łączpol AWFiS, który w poprzednim sezonie występował w drugiej lidze, jest były trener reprezentacji Polski Jerzy Ciepliński. Jedną z zawodniczek jest reprezentantka Polski Karolina Siódmiak.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – UKS PCM Kościerzyna 17:15 (8:9)

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Osadcza 5, Gelińska 4, Lipska 2, Karwecka 2, Klonowska 1, Siódmiak 1, Orzłowska 1, Maszota 1.

UKS PCM: Brzezińska - Żukowska 5, Wasak 3, Ziółkowska 2, Górna 2, Ziemienowicz 1, Wójcik 1, Jakubowska 1.