PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: puchar w Gdańsku

W piątek, 4 lipca, gdańszczanie i turyści będą mogli zobaczyć na Targu Węglowym puchar, jaki otrzyma zwycięzca mistrzostw świata w siatkówce.

A
A

W piątek, 4 lipca, gdańszczanie i turyści będą mogli zobaczyć na Targu Węglowym puchar, jaki otrzyma zwycięzca mistrzostw świata w siatkówce.

Gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata we wrześniu 2014 roku jest Polska. Mecze rozegrane zostaną m.in. w Gdańsku. Podobnie jak dwa lata temu, przed piłkarskimi mistrzostwami Europy, trofeum dla najlepszej drużyny odbywa podróż po wszystkich miastach organizujących imprezę.

Puchar dla siatkarskich mistrzów stanie w Gdańsku, w namiocie na Targu Węglowym, w najbliższy piątek, w godzinach 14.00 – 20.00. Każdy będzie mógł zrobić sobie obok trofeum zdjęcie, które następnie można pozyskać z Internetu dla własnych potrzeb.

Zostaną również zaprezentowane maskotki mistrzostw, dwie postaci naturalnej wielkości, animowane przez aktorów.

Na scenie w pobliżu namiotu prowadzone będą konkursy, tematycznie powiązane z imprezą, kulturą regionu i państw uczestników mistrzostw świata. Można wygrać bilety na mecze w Gdańsku oraz pamiątki Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przygotowano również program artystyczny. Wystąpią dwa zespoły: Volleyband Krzysztofa Gabłońskiego, który zaprezentuje premierowe wykonania piosenek adresowanych do kibiców siatkówki oraz PowerGrass z wokalistką Beatą Orbik, finalistką programu Voice of Poland.

k.g.

siatkarski-puchar