PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka. LOTOS Trefl wiceliderem

Trzy krótkie sety, zdecydowane zwycięstwo nad Effectorem Kielce i awans na drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk wygrali po raz czwarty z rzędu.

A
A

Trzy krótkie sety, zdecydowane zwycięstwo nad Effectorem Kielce i awans na drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk wygrali po raz czwarty z rzędu.

W Ergo Arenie nie zagrał przyjmujący Sebastian Schwarz. Niemiec na porannym rozruchu poczuł ból w plecach i trener Andrea Anastasi dał mu odpocząć. W meczowej dwunastce pojawił się wreszcie powracający po kontuzji Krzysztof Wierzbowski, a w wyjściowej szóstce po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się Sławomir Stolc. 21-letni przyjmujący zagrał bardzo dobrze, zdobył osiem punktów po atakach, dołożył dwa punktowe bloki oraz asa serwisowego.

Znów skuteczni byli obaj środkowi. Bartosz Gawryszewski i Wojciech Grzyb atakowali ze skutecznością odpowiednio 71 i 67 procent. Gdańszczanie ustawiali też dobre bloki (11 punktów przy 3 rywali) i efektownie prezentowali się w obronie, w której brylowali Piotr Gacek i Mateusz Mika. Mistrz świata atakował ze skutecznością 53 proc., notując łącznie 10 punktów.

Wszystkich przyćmił jednak Murphy Troy. Amerykanina po raz pierwszy wybrano najlepszym zawodnikiem meczu. Zdobył 17 punktów, kończąc 15 na 28 ataków.

W tabeli prowadzi PGE Skra Bełchatów z kompletem 12 punktów. Cztery razy wygrali też LOTOS Trefl oraz Asseco Resovia, którzy mają po 11 punktów.

Terminarz ligowy jest napięty. W środę, 22 października, gdański zespół zagra w Bydgoszczy z czwartym w tabeli Transferem. W sobotę, 25 października, do Ergo Areny przyjedzie ostatni w tabeli Banimex Będzin. W kolejną środę, 29 października, LOTOS Trefl wyjedzie do Częstochowy na mecz z AZS, który z czterech dotychczasowych spotkań wygrał jedno i jest 10.

LOTOS Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

LOTOS Trefl: Grzyb (4), Falaschi (3), Gawryszewski (6), Troy (17), Stolc (11), Mika (10), Gacek (libero) oraz Schulz (1), Stępień, Czunkiewicz, M'Baye (1).

Effector: Maćkowiak (2), Janusz, Staszewski (8), Buchowski (3), Bieniek (4), Penczew (7), Kaczmarek (libero) oraz Krzysiek (5), Pająk (1).

Najlepszy zawodnik: Murphy Troy (LOTOS Trefl). Widzów 3394.

Michał Rudnicki, k.g.