PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: Lotos Trefl się zbroi

Byli reprezentanci Polski Piotr Gacek oraz Wojciech Grzyb, a także Włoch Marco Falaschi podpisali kontrakty z Lotosem Trefl Gdańsk.

A
A

Byli reprezentanci Polski Piotr Gacek oraz Wojciech Grzyb, a także Włoch Marco Falaschi podpisali kontrakty z Lotosem Trefl Gdańsk.

36-letni Piotr Gacek (185 cm) gra na pozycji libero. W reprezentacji rozegrał ponad 100 meczów, w 2006 roku w Japonii zdobył wicemistrzostwo świata, a w 2009 – mistrzostwo Europy. Od 2004 roku grał w AZS Częstochowa, PGE Skrze Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którymi wywalczył łącznie dwa tytuły mistrza Polski, trzy srebrne i brązowy medal oraz cztery Puchary Polski. Występował w finałach Klubowych Mistrzostw Świata w 2009 roku i Pucharu CEV dwa lata później, a w sezonie 2012/2013 z drużyną z Kędzierzyna-Koźle zagrał w Final Four Ligi Mistrzów.

Piotr-Gacek

- Przez ostatnie lata grałem w drużynach grających o najwyższe cele. W tym sezonie założeniem dla mnie i zespołu będzie walka o miejsce w środku tabeli, a przede wszystkim awans do play-off. W Gdańsku powstaje ciekawy zespół, który może trochę „napsocić” w rozgrywkach. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat powstanie tu zespół, który będzie mógł grać o czołowe miejsca – powiedział Gacek.

- To bardzo doświadczony siatkarz z silną osobowością, dysponujący cechami, które pozwolą mu stać się ważnym ogniwem drużyny i pozytywnie wpłynąć na kolegów. Takich zawodników potrzebuje nasz klub – powiedział trener Andrea Anastasi.

Wojciech Grzyb (205 cm) ma 33 lata i gra na pozycji środkowego. Zaczynał karierę w AZS Olsztyn, z którym zdobył srebrne medale mistrzostw Polski w latach 2004 i 2005. W 2009 roku przeniósł się do Asseco Resovii. W trakcie pięciu lat gry w Rzeszowie wywalczył pięć medali PlusLigi – dwa złote, srebrny i dwa brązowe, a także Puchar i Superpuchar Polski.

Wojciech-Grzyb__

W poprzednim sezonie Grzyb nie był w swoim zespole środkowym pierwszego wyboru. - Chciałem przenieść się do klubu, w którym dostanę możliwość regularnych występów. Znam swoją wartość i jestem spragniony gry na wysokim poziomie. W ofercie z Gdańska jak magnes podziałała również postać Andrei Anastasiego. Wierzę, że wspólnie uda nam się skutecznie walczyć o cele, które postawi przed nami zarząd klubu – powiedział Grzyb.

Przez siedem lat zagrał w reprezentacji ponad 120 razy, zdobywając m.in. tytuł wicemistrza świata w 2006 roku. - To ciekawy zawodnik ze znakomitą przeszłością. Uważam za dziwne to, że w poprzednim sezonie spędzał na parkiecie tak mało czasu. W drużynie Lotosu Trefla na pewno będzie starał się pokazać, na co go stać. Dla klubu, który stawia na polskich środkowych, jego pozyskanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem – tak go ocenia Anastasi.

Za rozegranie będzie odpowiadał 27-letni Włoch Marco Falaschi (188 cm), który przychodzi z czarnogórskiego zespołu Budvanska Rivijera Budva. Falaschi do 2010 roku grał w Serie B. W Serie A, najwyższej klasie rozgrywkowej Włoch zadebiutował w barwach Castellana Grote, gdzie występował w latach 2010-2013.

Marco-Falaschi_

Jego dobra gra została doceniona przez trenera reprezentacji Mauro Berruto – Falaschi zadebiutował w kadrze w 2011 roku. Największe sukcesy odniósł w 2013 roku, kiedy wywalczył brązowy medal Ligi Światowej oraz złoto Igrzysk Śródziemnomorskich. Do tej pory Falaschi rozegrał w kadrze 10 spotkań.

W 2013 roku decydował się na przejście do występującej w Lidze Mistrzów Budvanskiej Rivijery Budva. Zespół z Czarnogóry dwa razy wygrał z Asseco Resovią, ówczesnym mistrzem Polski, awansował do fazy Top 12, gdzie uległ późniejszym triumfatorom rozgrywek, rosyjskiemu Biełogorie.

- Karierę Marco śledziłem już w czasach, kiedy byłem selekcjonerem reprezentacji Włoch i znam bardzo dobrze jego możliwości. To ambitny gracz o pozytywnym nastawieniu do pracy. Jest zmotywowany do dobrej gry na wysokim poziomie, bowiem w przyszłym sezonie chce znów występować w reprezentacji. Marco uważa Gdańsk za znakomite miejsce do dalszego rozwoju, a ja wierzę, że z nim w składzie uda nam się uczynić sportowy krok do przodu – uważa Andrea Anastasi.

Wcześniej umowę z Lotosem Trefl Gdańsk podpisał reprezentacyjny przyjmujący, 23-letni Mateusz Mika.

k.g., l.t.g.