PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkówka: gimnazjaliści do boju

Pięć dni zmagań w Strefie Kibica, przeżywanie atmosfery siatkarskiego mundialu w samym jego centrum, a na końcu tytuł Mini Mistrza Świata – to wszystko czeka na najlepszych pomorskich gimnazjalistów - siatkarzy. Ruszyły zapisy do turnieju Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata.

A
A

Pięć dni zmagań w Strefie Kibica, przeżywanie atmosfery siatkarskiego mundialu w samym jego centrum, a na końcu tytuł Mini Mistrza Świata – to wszystko czeka na najlepszych pomorskich gimnazjalistów - siatkarzy. Ruszyły zapisy do turnieju Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata.

Turniej zorganizują wspólnie Polski Związek Piłki Siatkowej, Miasto Gdańsk oraz klub Trefl Gdańsk. Mogą w nim wziąć udział uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjów z województwa pomorskiego. Zgłoszone szkoły rywalizować będą najpierw w ośmiu okręgach – w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Malborku, Chojnicach, Lęborku, Kościerzynie i Pruszczu Gdańskim. Trzy najlepsze ekipy z każdych zawodów awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Ergo Areny.

Mecze finałowe będą rozgrywane w tych samych dniach, w których o mistrzostwo świata rywalizować będą zawodowcy. Poszczególne drużyny wcielą się w rolę reprezentantów jednej z siatkarskich potęg, które we wrześniu zagoszczą w Polsce. – Ten turniej to znakomita inicjatywa promująca Gdańsk jako gospodarza siatkarskiego mundialu, ale również siatkówkę, jako sposób spędzania wolnego czasu – powiedział Włodzimierz Sadalski, dyrektor wyszkolenia PZPS.

Zgłoszenia drużyn, wśród których znajdzie się przyszły Mini Mistrz Świata, przesyłać można do 24 kwietnia na adres: mistrzostwa@sport.trefl.com. Turnieje lokalne odbędą w maju, a najlepsze 24 zespoły po wakacjach zmierzą się w decydującej fazie Gdańskich Mini Mistrzostw Świata.

Powalczą również dzieci ze szkół podstawowych, jednak ich zmagania nie będą się toczyć na parkiecie, a… na kartkach papieru. Uczniowie pomorskich podstawówek mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Jestem siatkarskim Mistrzem Świata!” i przedstawić emocje towarzyszące zwycięzcom mistrzostw świata i wyobrażenia dotyczące sportowego sukcesu. Prace, wykonane dowolną techniką plastyczną, należy przesyłać na adres klubu Trefl Gdańsk (Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk). Termin zgłoszeń upływa 16 maja.

– Chcemy, by dzięki turniejowi dla gimnazjów jak najwięcej młodych ludzi, nie tylko z naszej aglomeracji, poczuło namiastkę sportowych emocji, które już od września będą na nich czekać w Gdańsku. Siatkarski mundial to jedna z największych imprez sportowych w historii naszego miasta. Do Ergo Areny zawitają takie potęgi jak Rosja czy Bułgaria i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć niepowtarzalny klimat wokół tego siatkarskiego święta powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

t.g.