PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkarze LOTOSU Trefla świętowali z kibicami

A
A

Wicemistrzowie kraju i zdobywcy Pucharu Polski 9 maja na plaży w Brzeźnie fetowali sukcesy razem ze swoimi fanami. Tego dnia na imprezie zorganizowanej wspólnie z Miastem Gdańsk, na gdańszczan czekało mnóstwo atrakcji, m.in. turniej plażówki, szkółka kitesurfingu i rozgrywki we frisbee. 

Mecze gdańskich siatkarzy w zakończonym sezonie były nie tylko wielkimi sportowymi widowiskami, ale stwarzały też okazję do wspaniałej zabawy dla całych rodzin. Nie inaczej wyglądało podsumowanie rozgrywek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie.

Kibice – wśród nich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - w radosnej atmosferze celebrowali zakończony sezon. W Brzeźnie stawili się siatkarze i członkowie sztabu szkoleniowego LOTOSU Trefla. Siatkarze zaprezentowali wywalczony Puchar Polski, trofeum za wicemistrzostwo kraju, a także srebrne medale PlusLigi. Zawodnicy rozegrali także pokazowy mecz z Klubem Kibica LOTOSU Trefla.

Wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego otrzymali od Pawła Adamowicza listy gratulacyjne, a właściciel klubu Kazimierz Wierzbicki oraz trener Andrea Anastasi także Medale Prezydenta Miasta Gdańska.

- Pamiętamy, że gramy i trenujemy dla was, dlatego wam dedykujemy ten sukces - mówił ze sceny Bartosz Gawryszewski, kapitan LOTOSU Trefla. - Gdańsk jest najlepszym miejscem do życia i grania w siatkówkę w Polsce. Mam nadzieję, że to, co osiągnęliśmy w tym sezonie, będzie dopiero początkiem serii sukcesów - powiedział Anastasi.

Po oficjalnej części fety siatkarze wyszli do kibiców. Ci mogli zrobić sobie z nimi zdjęcia i zebrać autografy. Były autografy na okolicznościowych koszulkach, selfie i radość ze wspólnego sukcesu. Najbardziej oblegani byli Anastasi i Mateusz Mika. Najmłodsza część publiczności robiła sobie najczęściej zdjęcia z Marco Falaschim.

Anna Dobrowolska, k.g.