PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ruszyła sprzedaż biletów na finał PlusLigi

A
A

Takiego meczu siatkówki w Gdańsku jeszcze nie było! W piątek, 24 kwietnia, o godz. 18.00 LOTOS Trefl Gdańsk zmierzy się z drugą drużyną tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Asseco Resovią, w drugim z serii spotkań o mistrzostwo Polski. Ruszyła sprzedaż biletów na to spotkanie.

To największe wydarzenie w klubowej siatkówce męskiej w Gdańsku od 65 lat. Wtedy na drugim stopniu podium krajowych rozgrywek stanęła Spójnia Gdańsk. Zespół LOTOSU Trefla już wyrównał to osiągnięcie, a teraz żółto-czarni stają przed szansą walki o mistrzostwo kraju. Rywalizacja ta będzie tym bardziej prestiżowa, że przeciwnikiem podopiecznych Andrei Anastasiego w pojedynkach o złoto będzie druga drużyna elitarnej Ligi Mistrzów, Asseco Resovia.

- Takiego meczu w Gdańsku nie było od 1950 roku. Stawka tego spotkania oraz klasa przeciwnika sprawia, że mecz urasta do rangi wielkiego sportowego wydarzenia, nie tylko dla kibiców z Pomorza, ale z całej Polski. Jesteśmy przekonani, że zarówno zawodnicy, jak i nasi kibice stworzą niezapomnianą atmosferę w wypełnionej po brzegi Ergo Arenie, a tegoroczny finał zostanie przez wszystkich zapamiętany przez całe życie – wyjaśnia Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.

Gra toczy się do trzech zwycięstw, pierwszy mecz w Rzeszowie 15 kwietnia.

Ceny najtańszych wejściówek nie uległy zmianie i można je nabywać już za 15 (ulgowe) i 25 złotych (normalne). W pozostałych sektorach bilety ulgowe kosztować będą 25, 35 i 40 złotych, zaś normalne – odpowiednio 35, 45 i 55 zł.

Sprzedaż ruszyła w poniedziałek, 13 kwietnia, o godz. 11.00. Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach Ergo Areny, w Sklepie Koszykarza, na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i 44 salonikach prasowych sieci Kolporter, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

Michał Rudnicki