PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rugby: RC Lechia blisko finału

Rugbiści RC Lechii w pierwszym meczu półfinałowym play-off pokonali na wyjeździe Budowlanych Łódź 38:18. Rewanż za dwa tygodnie w Gdańsku. Zanosi się na finał Lechia – Arka Gdynia.

A
A

Rugbiści RC Lechii w pierwszym meczu półfinałowym play-off pokonali na wyjeździe Budowlanych Łódź 38:18. Rewanż za dwa tygodnie w Gdańsku. Zanosi się na finał Lechia – Arka Gdynia.

Dwa tygodnie temu, w sezonie zasadniczym, Lechia przegrała w Łodzi 0:13. - Odrobiliśmy pracę domową. Na pochwałę zasłużył doświadczony Jurij Buchajło, który dobrze przenosił grę nogą – powiedział trener Paweł Lipkowski.

Gdańszczanie prowadzili 9:0, po karnych Rafała Janeczki. W całym meczu Lechia wykonała cztery przyłożenia, co dało jej dodatkowy punkt w rywalizacji z Budowlanymi. Po meczu w Łodzi Lechia ma ich 5, a Budowlani 0. Do awansu gdańszczanom wystarczy w rewanżu zdobycie bonusa (cztery przyłożenia lub porażka nie wyżej niż 7 punktami).

Budowlani Łódź – RC Lechia Gdańsk 18:38 (8:19)

Punkty dla Lechii: Janeczko 14, Wantoch-Rekowski 5, Timoteo 5, Majcher 5, Płonka 5, Buchajło 4.

Skład Lechii: Witoszyński, Janiec (Buczek), Kaszuba (Zieliński) - Krużycki, Wantoch-Rekowski (Płonka) - Majcher, Hebda, Timoteo - Janeczko (Piszczek) - Buchajło - Rokicki (Wójcik), Wilczuk (Hedesz), Bryce, Kwiatkowski - Jurkowski (Popławski).

W drugim półfinale Arka Gdynia walczy z Pogonią Siedlce. Pierwsze spotkanie w Siedlcach wygrała 31:15.

k.g.