Rugby: Polska wygrała z Niemcami

W meczu o Puchar Europy Narodów Polska pokonała w Gdańsku Niemcy 34:8 i prowadzi w tabeli dywizji 1B. Latem przyszłego roku rozstrzygną się losy awansu do elity europejskiego rugby.

To był pierwszy mecz reprezentacji Polski w rugby na stadionie przy ul. Traugutta od 38 lat. Początek wypadł źle, bo Niemcy szybko dopisali sobie 8 punktów. Jak się potem okazało, była to cała ich zdobycz, bo przez następne 70 minut polska obrona spisywała się znakomicie. W ataku mieliśmy szalejącego Davida Chartiera, który minuta po minucie dokładał nam kolejne punkty. Zaczął w 16. minucie celnym kopem (3:8), zakończył w ten sam sposób w ostatniej minucie.

W drugiej połowie Niemcy osłabli i w meczu chodziło już tylko o to, czy reprezentantom Polski uda się uzyskać czwarte przyłożenie, co oznaczało dopisanie sobie w tabeli 5 punktów. Udało się (Chartier!) i przed decydującymi o awansie meczami Polska jest liderem. Zostały nam do rozegrania dwa spotkania ? 7 kwietnia 2012 z Belgią i 21 kwietnia z Holandią.

Polska ? Niemcy 34:8 (20:8)

Punkty dla Polski: D. Chartier 24, K. Chotowski 5, W. Łukasiewicz 5; dla Niemiec: B. Himmer 5, R. Parkinson 3.

Polska: Piórkowski, Bobryk (58, Janiec), Boutes (80, Witoszyński) - Gabunia, Krużycki (66, Hebda) - Zyk (72, Najdek), Ławski, Jankowski - Szostek (51, Vaissiere) - Stępień - Gasik (75, Buchajło), Billaud, Łukasiewicz, Chotowski ? Chartier.

Niemcy: Krause, Widiker (71, Tyumenew) - Kohler, Mohr - Sauer, Brenner (73, Danso), Hauck - May (79, Wilhelm) - Armstrong - Parkinson, Pyrasch (71, Menzel), Buckmann (68, Sztyndera), Galli, Himmer - Gungor.

Tabela dywizji 1B Pucharu Narodów Europy (kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, punkty, stosunek małych punktów)
1. Polska                  8     5 1 2     25    193-150
2. Belgia                   6     5 0 1     23    178- 88
3. Mołdawia             6     4 1 1     20    132-108
4. Czechy                8     4 0 4     18     137-184
5. Niemcy                7     2 0 5      11    140-158
6. Holandia              7     0 0 7       1       91-183