PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rugby: Lechia w finale mistrzostw Polski zagra z Arką

Po zwycięstwie nad Budowlanymi Łódź 51:10 rugbiści RC Lechia awansowali do finału mistrzostw Polski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni, 16 czerwca, o godz. 17.30.

A
A

Po zwycięstwie nad Budowlanymi Łódź 51:10 rugbiści RC Lechia awansowali do finału mistrzostw Polski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni, 16 czerwca, o godz. 17.30.

Lechia miała przewagę 20 punktów (wygrała 38:18) z pierwszego meczu w Łodzi i spokojnie czekała na to, co zrobią goście. Budowlani próbowali atakować, ale trafili na gdański mur. Znakomicie grał Samoańczyk Misioka Timoteo, który nie bał się starć z łódzkim olbrzymem Marabem Gabunią i potrafił sprowadzić go do parteru.

Do przerwy było 17:3, a w drugiej połowie przewaga Lechii systematycznie rosła, ponieważ goście tracili siły. Im wynik wyższy, tym więcej zmian w składzie dokonywali trenerzy, którzy starali się oszczędzać najlepszych. Skończyło się na 41 punktach przewagi, a najwięcej, 26, zdobył Jurij Buchajło.

Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź 51:10 (17:3)

Punkty – dla Lechii: J. Buchajło 26, B. Wójcik 10, C. Majcher 5, P. Jurkowski 5, H. Bryce 5; dla Budowlanych: T. Sokhadze 5, P. Kozakiewicz 5.

Skład Lechii: Witoszyński (Zieliński), Janiec (Sajur), Kaszuba - Wantoch-Rekowski (Nowak), Krużycki (Buczek) - Hebda, Majcher, Timoteo - Wilczuk (Piszczek) - Buchajło - Płonka, Bryce (Wójcik), Kwiatkowski, Rokicki - Jurkowski (Wenta).

Po raz pierwszy od 10 lat, czyli od chwili, gdy rozgrywki ligowe kończą się w Polsce play-offami, w finale zabraknie Budowlanych. Łodzianie wygrali 4 z 10 spotkań, decydujących o złotych medalach.

W tegorocznym finale rywalem biało-zielonych będzie Arka Gdynia, która w półfinale dwukrotnie pokonała Pogoń Siedlce. Z racji tego, że Arka była najlepsza w sezonie zasadniczym, decydujący mecz odbędzie się na jej boisku, w najbliższą niedzielę, o godz. 17.30. Wstęp dla wszystkich kibiców jest bezpłatny. Arka była mistrzem Polski w 2011 roku, a Lechia – w 2012.

Wcześniej biało-zieloni awansowali do finału Pucharu Polski. Spotkają się w nim ze zwycięzcą meczu Arka – Pogoń, zaplanowanym na 23 czerwca.

k.g.