PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rowerowy weekend dla amatorów w Gdańsku

A
A

W najbliższą sobotę, 21 maja, w Gdańsku odbędzie się trzecia w tym roku edycja Skandia Maraton Lang Team. W niedzielę, 22 maja, zostanie rozegrany – pierwszy w tym roku – szosowy wyścig z cyklu Colnago Lang Team Race.

Sobota będzie stała pod znakiem rowerów górskich. Kolarze powalczą na bardzo wymagającej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Gdańska edycja Skandia Maraton Lang Team jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski, a najlepsi kolarze będą mieli ostatnią szansę zakwalifikowania się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w maratonie.

Skandia Maraton Lang Team

Udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Wystarczy mieć rower i kask. Do wyboru są trzy dystanse: Mini (33 km), Medio (64 km) oraz Grand Fondo (96 km). Najmłodszym oraz ich rodzicom polecamy udział w Paradzie Rodzinnej. Liczący osiem kilometrów odcinek to doskonała okazja do rowerowej przejażdżki w rodzinnym gronie.

Warto odwiedzić strefę Pozytywnych Obrotów. To akcja promująca bezpieczeństwo rowerzystów i odpowiedzialne zachowanie na drodze. W specjalnej strefie będzie można „wykręcić” kilometry na trenażerze, a następnie „przekazać je” wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę̨ Stalińską̨ z fundacji Nadzieja.

Do udziału w zawodach można się zapisywać na stronie www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl do środy, 18 maja. Zgłoszeń można również dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu w piątek, 20 maja, w godz. 16.00-19.00 oraz w sobotę, 21 maja, w godz. 8.00-10.30.

Biuro Zawodów i miasteczko wyścigu: Złota Karczma, teren oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku, wjazd od ul. Wiolinowej. Parkingi znajdują się na ul. Wiolinowej.

Colnago Lang Team Race

W niedzielę kolarze amatorzy wystartują w pierwszym w tym sezonie wyścigu z cyklu Colnago Lang Team Race. To nie lada gratka dla tych, którzy lubią duże prędkości. Płaska trasa poprowadzona jest, jak co roku, Aleją Armii Krajowej.

Rywalizacja odbędzie się na rundzie liczącej 12,5 km. Uczestnicy mogą wybrać jeden z dwóch dystansów – Mini (50 km) lub Maxi (87,5 km). Na krótszym wystartują kolarze urodzeni w 2000 roku oraz młodsi, na dłuższym - pełnoletni. Miasteczko wyścigu powstanie przy skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z ul. Łostowicką. Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet.

Zapisy do Colnago Lang Team Race przyjmowane są na stronie www.langteamrace.pl do środy, 18 maja. Do wyścigu będzie się można zgłosić także w Biurze Zawodów w sobotę, 21 maja, w godz. 17.30-19.30 lub w dniu startu w niedzielę, 22 maja, w godz. 8.00-10.30.

W związku z wyścigiem, wyłączony z ruchu będzie fragment Al. Armii Krajowej. Całkowite zamknięcie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szczęśliwą i ul. Sikorskiego nastąpi w godzinach 10.00 – 15.00. Po godzinie 15.00 ruch na tym fragmencie będzie sukcesywnie przywracany. Zalecane objazdy prowadzą ulicami: Kartuska, Jabłoniowa, Warszawska, Witosa, Cienista.

l.t.

Mapka Skandia Maraton Lang Team (1.51 MB)
Mapka Colnago Lang Team Race z objazdami (2.15 MB)
Zmiany w kursowaniu autobusów 22 maja (14.77 KB)