PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Puchar Polski siatkarzy w Gdańsku

A
A

Finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy za sezon 2014/15 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Ergo Arenie. Poinformowali o tym na konferencji prasowej Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. oraz Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura ds. Sportu.

- To były szybkie i bardzo konkretne rozmowy z przedstawicielami Miasta Gdańska – powiedział Kasprzyk. – Bardzo się cieszę, że ten turniej zostanie rozegrany w jednej z najpiękniejszych w Polsce hal, prawdopodobnie przy 10-tysięcznej publiczności.

O trofeum rywalizować będą cztery drużyny - gospodarz Lotos Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia oraz lepszy z pary Jastrzębski Węgiel - Banimex Będzin. Jeśli awans zdobędzie zespół z Jastrzębia, wtedy w Ergo Arenie zobaczymy cztery najlepsze zespoły PlusLigi, które obecnie rywalizują w półfinałach play-off.

Co więcej, z rozstawienia wynika, że w półfinałach Pucharu Polski pary będą takie same, jak w półfinałach ligowych: LOTOS Trefl zmierzy się z PGE Skrą, a Asseco Resovia z Jastrzębskim Węglem.

- To są wyżyny europejskiej siatkówki klubowej – stwierdził Trojanowski. – Będziemy gościć dwa zespoły z Final Four Ligi Mistrzów (PGE Skra oraz Asseco Resovia), ambitny LOTOS Trefl oraz groźny dla wszystkich Jastrzębski Węgiel. – Mam nadzieję, że gdański klub nawiąże do sukcesów siatkarzy Stoczniowca, którzy w drugiej połowie lat 70. ubiegłego roku trzykrotnie zajmowali drugie miejsca w tych rozgrywkach.

k.g.