PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Puchar Polski siatkarzy: najlepsi z najlepszych

A
A

W sobotę i w niedzielę cztery najlepsze polskie drużyny powalczą w Ergo Arenie o Puchar Polski. Pary półfinałowe są dokładnie takie same, jak w PlusLidze.

W sobotę o godz. 14.45 LOTOS Trefl Gdańsk zagra z PGE Skrą Bełchatów, a o 17.30 na parkiet wyjdą Asseco Resovia oraz Jastrzębski Węgiel. Zwycięzcy spotkają się w niedzielnym finale o godz. 13.30. Na boisku pojawi się 10 zawodników, którzy w zeszłym roku zdobyli dla Polski mistrzostwo świata.

Dla gdańskiego klubu to pierwszy udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. W drodze do niego pokonał najpierw w Elblągu BBTS Bielsko-Biała 3:2, a następnie w Ergo Arenie Transfer Bydgoszcz 3:1.

Faworytem wydaje się będąca w świetnej formie drużyna z Rzeszowa, ale swoich zwolenników ma cała czwórka uczestników. Wielu fachowców podkreśla, że najbardziej głodna sukcesu powinna być PGE Skra, która przegrała dotąd wszystko – w turnieju finałowym Ligi Mistrzów po dwóch porażkach zajęła czwarte miejsce, a w półfinale PlusLigi lepszy był LOTOS Trefl.

- Okaże się, czy Skra jest jeszcze w pozycji stojącej, czy nie. Mam wrażenie, że to, co zostało jeszcze do wygrania, utrzymania i potwierdzenia możliwości tej drużyny, wyzwoli moc, która w nich drzemie – mówi Włodzimierz Sadalski, niegdyś mistrz olimpijski, a dziś dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej. – Przełamać się – to nasz cel – zapowiedział podczas konferencji prasowej Miguel Angel Falasca, trener Skry.

- Wszystko jest możliwe – twierdzi Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla. - Zamierzamy dobrze się bawić i pokazać siatkówkę na wysokim poziomie. Pamiętamy, że jest to pierwszy turniej finałowy organizowany w Gdańsku i że nasz klub zagra po raz pierwszy w historii na tym poziomie. To zobowiązuje, ale nie wiąże rąk.

Trzy mecze ligowe LOTOSU Trefla z PGE Skrą w Ergo Arenie przyciągnęły tłumy kibiców. Podczas pierwszego z nich padł rekord frekwencji spotkania ligowego w gdańsko-sopockiej hali - 10 635 widzów. Kolejne, już w półfinale play-off, oglądało z trybun 10 550 i 8076 kibiców.

Bilety można kupować w stacjonarnych punktach sprzedaży współpracujących z Ticketpro (szczegóły na stronie www.ticketpro.pl) oraz w kasie hali Ergo Arena. Są cztery kategorie cenowe.

Półfinały (jeden bilet obejmuje dwa mecze): • 1. kategoria – 50 zł • 2. kategoria – 30 zł • 3. kategoria – 20 zł • 4. kategoria – 15 zł

Finał: • 1. kategoria – 60 zł • 2. kategoria – 40 zł • 3. kategoria – 30 zł • 4. kategoria – 20 zł

Zdobywca Pucharu Polski dostanie do podziału 150 tys. zł. Najlepszy zawodnik turnieju finałowego otrzyma 10 tys. zł. Najlepsi w klasyfikacjach: atakujący, broniący, rozgrywający, przyjmujący, blokujący i zagrywający otrzymają po 5 tys. zł.

Krzysztof Guzowski