PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Przyszłość z LOTOSEM”: Lechia w Słupsku

1 września w Słupsku działalność rozpoczął zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” zasiliło ponad 160 młodych adeptów piłkarskich z klubu Gryf Słupsk.

A
A

1 września w Słupsku działalność rozpoczął zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” zasiliło ponad 160 młodych adeptów piłkarskich z klubu Gryf Słupsk.

Słupsk jest już trzynastym miejscem na mapie Pomorza i jego okolic, do którego dotarł projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”. Liczący niemal sto tysięcy mieszkańców Słupsk to drugie pod względem wielkości miasto (po Elblągu) we wspólnym programie Lechii Gdańsk i Grupy LOTOS.    

- Docieramy z naszym programem do miasteczek i wsi oraz do dużych ośrodków miejskich jak Słupsk, bo zależy nam na zdrowym rozwoju młodzieży w całym regionie. Wierzymy, że wszędzie znajdziemy talenty, o których w przyszłości będzie głośno nie tylko w Polsce, ale także na piłkarskich arenach całego świata. Ze Słupskiem, który jest mocno związany z Lechią, wiążemy duże nadzieje – tłumaczy Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy LOTOS SA.  

Ośrodek w Słupsku powstał na mocy umowy pomiędzy APLG, a KS Gryf. Lechia z Gryfem współpracują już od kilku lat, ale do tej pory ta współpraca opierała się głównie na wspomaganiu zespołu Gryfa wychowankami Lechii, którzy kończyli wiek juniora i chcieli kontynuować swoją karierę w innym klubie. Teraz dzięki programowi „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” współpraca rozszerzona została na szkolenie młodzieży.

- W tej chwili program obejmuje już znaczną część naszego województwa i nie boję się stwierdzić, że jest największym projektem piłkarskim w Polsce prowadzonym samodzielnie przez jeden klub sportowy – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. - Słupsk to jedna z największych aglomeracji w naszym regionie, dzięki czemu znacznie powiększymy grupę dzieci, z których będziemy mogli dokonywać naboru do zespołów młodzieżowych.

- To dla naszego klubu wielka nobilitacja, a dla naszych dzieci szansa na wybicie się i zaistnienie w wielkim futbolu. Może to zapewnić tylko szkolenie na najwyższym poziomie od najmłodszych lat, a takie będzie teraz w Słupsku dzięki jeszcze lepszej współpracy z Lechią – mówi Jarosław Stępnik, prezes KS Gryf Słupsk.                  

ł.p.