PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pożegnaj sezon z wicemistrzami Polski

A
A

Turniej plażówki, szkółka kitesurfingu i rozgrywki we frisbee – te i wiele innych atrakcji czekać będą na gdańszczan w najbliższą sobotę na plaży w Brzeźnie. Na uroczyste zakończenie wspaniałego sezonu siatkarzy LOTOSU Trefla razem z klubem zaprasza Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Mecze gdańskich siatkarzy w zakończonym sezonie były nie tylko wielkimi, sportowymi widowiskami, ale stwarzały też okazję do wspaniałej zabawy dla całych rodzin. Nie inaczej będzie wyglądało podsumowanie rozgrywek. 9 maja na plaży w Gdańsku-Brzeźnie każdy znajdzie coś dla siebie.

- W sobotę wszystkie osoby związane z LOTOSEM Treflem spotkają się wreszcie z dala od hali, by w spokojnej i radosnej atmosferze celebrować zakończony sezon. Nasi gracze niejednokrotnie udowadniali, że potrafią się bawić na luzie i jesteśmy przekonani, że w ich towarzystwie wszyscy fani naszego zespołu poczują się swobodnie. Będziemy zbierać autografy na okolicznościowych koszulkach, robić selfie, śpiewać „Róbmy swoje” i cieszyć się naszym wspólnym sukcesem, bo tworzymy przecież jedną drużynę. Liczymy, że najliczniejsza publiczność PlusLigi dopisze również w sobotę i że na plaży zgromadzi się cała nasza siatkarska rodzina – mówi Małgorzata Ciszewska, kierownik ds. marketingu LOTOSU Trefla Gdańsk.

Głównym punktem sobotniej imprezy będzie spotkanie z drużyną wicemistrzów kraju i zdobywców Pucharu Polski. W Brzeźnie stawią się wszyscy polscy siatkarze i członkowie sztabu szkoleniowego LOTOSU Trefla. Zabraknąć może tylko zagranicznych zawodników, którzy wyjechali już do swoich krajów i wkrótce rozpoczną pracę na zgrupowaniach narodowych reprezentacji. O godz. 15.00 zespół na scenę zaprosi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. Siatkarze zaprezentują wywalczony Puchar Polski, trofeum za wicemistrzostwo kraju, a także srebrne medale PlusLigi. Po części oficjalnej zawodnicy będą się wspólnie bawić ze swoimi fanami, a ok. 16.00 rozegrają pokazowy mecz z Klubem Kibica LOTOSU Trefla.

Wspólna zabawa po prawej stronie od molo w Gdańsku-Brzeźnie zacznie się już od godziny 12.00. Na kibiców czekać będą rozmaite atrakcje – dmuchane boisko do siatkówki, szkółka kitesurfingu KiteAcademy.pl czy pokazowe rozgrywki we frisbee. Prócz tego, przyjaciele gdańskiego zespołu będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, w których do zdobycia będą atrakcyjne nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki z okazji wywalczenia przez gdańszczan tytułu wicemistrzów kraju i Pucharu Polski. Najmłodsi, podobnie jak na meczach LOTOSU Trefla, będą mogli spędzić czas w kąciku zabaw, gdzie spotka się z nimi Treflik – przyjaciel wszystkich dzieci. Wszystkim towarzyszyć będą Cheerleaders Flex Sopot oraz małe cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku, które występowały podczas spotkań LOTOSU Trefla w ERGO ARENIE.

O 12.30 wystartuje również turniej siatkówki plażowej. Do zdobycia będą m.in. koszulki meczowe LOTOSU Trefla, karnety na przyszły sezon, klubowe gadżety czy piłki. Zgłoszenia par można przesyłać pod adres m.walczak@lotostrefl.pl. Jeśli lista 16 zespołów nie zostanie zamknięta do piątku, do godz. 16.00, zapisy będą możliwe również na plaży od 11.30.

Michał Rudnicki