PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Polska – Grecja: czas zmienników

A
A

Bez Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Piszczka i Tomasza Jodłowca zagra jutro (16 czerwca) reprezentacja Polski z Grecją w towarzyskim meczu na PGE Arenie. Za zgodą selekcjonera Adama Nawałki wszyscy wyjechali ze zgrupowania.

Nawałka dał też wolne trzem piłkarzom, którzy byli w kadrze, ale nie zagrali przeciwko Gruzji w piątkowym spotkaniu eliminacyjnym mistrzostw Europy: Dawidowi Kownackiemu (Lech Poznań) oraz dwójce z Legii Warszawa: Łukaszowi Broziowi i Michałowi Kucharczykowi.

Kadra Polski na mecz Polska – Grecja

Bramkarze: Artur Boruc (Bournemouth), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Przemysław Tytoń (Elche);

Obrońcy: Rafał Janicki (Lechia), Thiago Cionek (Modena), Kamil Glik (Torino), Marcin Komorowski (Terek Grozny), Łukasz Szukała (Al-Ittihad), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok);

Pomocnicy: Sebastian Mila, Ariel Borysiuk (obaj Lechia), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Kamil Grosicki (Rennes), Sławomir Peszko (FC Koeln), Maciej Rybus (Terek Grozny), Krzysztof Mączyński (Guizhou), Piotr Zieliński (Empoli), Karol Linetty (Lech Poznań);

Napastnicy: Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Patryk Tuszyński (Jagiellonia Białystok).

Nawałka da więc pograć kilku zawodnikom, którzy dotąd w reprezentacji nie mają wielkiego dorobku, szykują się też debiuty. Na prawej stronie obrony powinien pojawić się Tomasz Kędziora, w pomocy Karol Linetty (obaj Lech), a w ataku Patryk Tuszyński (Jagiellonia). Może się też znaleźć miejsce dla gdańszczan Sebastiana Mili oraz Ariela Borysiuka.

Reprezentacja Grecji ma ostatnio fatalne wyniki. W sobotę przegrała na wyjeździe z Wyspami Owczymi 1:2. W sześciu meczach zgromadziła tylko dwa punkty i zdobyła dwie bramki. Z Wyspami Owczymi przegrała dwukrotnie, na swoim boisku również. Nie ma już szans na awans do finałów mistrzostw Europy.

Grecy na pokładzie Airbusa A320 wylądowali w niedzielę nad ranem na wojskowym lotnisku Gdynia Babie Doły. Był to pierwszy tak duży samolot cywilny, który pojawił się na jego płycie. Powód – w sobotę i niedzielę było zamknięte lotnisko w Rębiechowie, z powodu remontu pasa startowego. Z prośbą do Dowództwa Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej o umożliwienie lądowania samolotu zwrócił się prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Firma zajmująca się obsługą samolotów, działająca na gdańskim lotnisku, wysłała do Babich Dołów pracowników, autokary i schody, straż graniczna - funkcjonariuszy, a Petrolot - cysternę z paliwem.
k.g.