PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Polscy siatkarze pokonali Argentynę w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie

Reprezentacja Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Światowej pokonała 3:1 drużynę Argentyny. To wielkie siatkarskie święto w gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena obejrzał komplet 11 891 widzów - którzy przed meczem, w jego trakcie, a nawet po zakończeniu byli autorami radosnego, biało-czerwonego festiwalu.

A
A

Reprezentacja Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Światowej pokonała 3:1 drużynę Argentyny. To wielkie siatkarskie święto w Ergo Arenie obejrzał komplet 11 891 widzów - którzy przed meczem, w jego trakcie, a nawet po zakończeniu byli autorami radosnego, biało-czerwonego festiwalu. 

Wynik nie pozostawia złudzeń, która z drużyn była lepsza. Polacy po przegraniu pierwszej partii (18:25), w każdej kolejnej byli lepsi (25:21, 26:24, 25:17). - Jestem szczęśliwy, że wreszcie wygraliśmy mecz za trzy punkty. Dzięki temu wciąż jesteśmy w grze i możemy myśleć o wygraniu Ligi Światowej. Przed nami dwa ciężkie mecze ze Stanami Zjednoczonymi. Po dzisiejszym spotkaniu mam wielką nadzieję, że w kolejnych starciach wciąż będziemy grać tylko lepiej – powiedział po meczu selekcjoner biało-czerwonych Andrea Anastasi.

Niedzielne zwycięstwo pozwala polskim siatkarzom przedłużyć szanse na udział w finale Ligi Światowej, która odbędzie się w Argentynie w dniach 16-21 lipca. Trzeba jednak wygrać pozostałe cztery mecze w grupie A: z USA w domu i z Bułgarią na wyjeździe, a także liczyć na korzystne dla nas wyniki w spotkaniach rywali.

Świadkiem i współtwórcą sukcesu była publiczność, która „poniosła” siatkarzy do zwycięstwa. Na trybunach zasiadł komplet 11 tysięcy widzów. Odśpiewany a capella Mazurek Dąbrowskiego wzruszył, motywował i miał być niewidzialnym zawodnikiem, który wspomoże naszych w drodze do zwycięstwa. Na trybunach od początku, do ostatniego gwizdka publiczność nie szczędziła gardeł. Widzowie ubrani w biało-czerwone barwy stworzyli niezapomniane widowisko. 

- Ta hala, wypełniona po brzegi, jest jednym z najlepszych obiektów, na jakim przyszło nam grać. Mecze w Gdańsku są dla mnie zawsze przyjemnością - mówił po meczu środkowy reprezentacji Piotr Nowakowski, który był zachwycony atmosferą panującą w Ergo Arenie.

Widzowie zgromadzeni na meczu byli świadkami zaręczyn, w których gdański fotoreporter Wojciech Figurski w przerwie, po drugim secie, zdecydował się na środku parkietu oświadczyć cheerleaderce Agnieszce Dąbkowskiej. Wybranka, przy wrzawie trybun, odpowiedziała „tak”. Obiecała, że jako żona... nie będzie na niego krzyczeć.

Wielka siatkówka wróci dla Gdańska we wrześniu 2013 roku - Gdańsk będzie gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Z kolei w 2014 roku Gdańsk - obok Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa - będzie gospodarzem mistrzostw świata w tej dyscyplinie sportu. Po kolejnym meczu w Ergo Arenie nikt nie ma wątpliwości, że Gdańsk na pewno nie zawiedzie.

Polska – Argentyna 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:17)

Polska: Kurek 17, Winiarski 16, Jarosz 14, Możdżonek 8, Nowakowski 8, Bartman 7, Żygadło 3, Ignaczak, Drzyzga, Kubiak, Ruciak, Wrona.

Argentyna: Castellani 13, Poglajen 12, Sole 8, Crer 6, Bengolea 6, Romanutti 5, Bruno 4, De Cecco 1, Ramos, Uriarte, Pereyra, Gonzalez.

Widzów 11 891.

Tabela grupy A

  1. Bułgaria            6     5-1     14
  2. Brazylia            6      5-1     13
  3. USA                  6      4-2     11
  4. Francja             8      3-5     10
  5. Polska               6      2-4       8
  6. Argentyna        8      1-7       4

Kolejno: mecze rozegrane, zwycięstwa i porażki, punkty zdobyte.

(MK)