PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Początek pucharowych zmagań na terenie Effectora

A
A

Mecz VI rundy Pucharu Polski między LOTOSEM Treflem Gdańsk a Effectorem Kielce, który pierwotnie miał się odbyć w Trójmieście, rozegrany zostanie na terenie rywala. W sprzedaży są już bilety na dwa spotkania, które w przyszłym tygodniu gdańszczanie rozegrają w roli gospodarza.

Według losowania Pucharu Polski LOTOS Trefl w VI rundzie tych rozgrywek miał zmierzyć się u siebie z Effectorem. 15 stycznia nie będzie dostępna jednak żadna z hal, w których gdańszczanie mogą występować jako gospodarz. ERGO ARENA będzie już wówczas przygotowywana do lekkoatletycznych Mistrzostw Świata, w sopockiej Hali 100-lecia tego dnia siatkarki Atomu Trefla zagrają w Lidze Mistrzyń, a obiekt Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu jest zajęty z powodu zajęć dydaktycznych. W grę nie wchodziła również zmiana terminu spotkania, bowiem w kolejną sobotę oba zespoły rozgrywają swoje mecze w lidze, a 22 stycznia ma odbyć się następna runda Pucharu Polski.

W związku z tym kluby uzgodniły, że spotkanie zorganizuje Effector. Mecz rozegrany zostanie w Kielcach lub w oddalonym o około 60 kilometrów od tego miasta Ostrowcu Świętokrzyskim. Siatkarze LOTOSU Trefla na wyjazd udadzą się we wtorek, 14 stycznia. W środę rozegrają spotkanie pucharowe, a po meczu pozostaną w Kielcach, bowiem w sobotę, 18 stycznia, czekać ich będzie wyjazdowy pojedynek PlusLigi przeciwko AZS-owi Częstochowa.

Przed wyjazdem gdańscy siatkarze zdążą rozegrać dwa ligowe spotkania w Trójmieście. W środę, 8 stycznia, o godzinie 19.00 w hali AWFiS zmierzą się z Effectorem, zaś w sobotę, 11 stycznia, o godzinie 17.00 podejmą BBTS Bielsko-Biała. Areną meczu z beniaminkiem PlusLigi będzie sopocka Hala 100-lecia. Dla gdańszczan będzie to zatem trzeci obiekt, w którym w tym sezonie wystąpią w roli gospodarza.

W ramach przygotowań do tych spotkań siatkarze LOTOSU Trefla udadzą się do Bydgoszczy, by zagrać z tamtejszym Transferem. Spotkanie tych zespołów miało zostać rozegrane w ten weekend w ramach 13. kolejki PlusLigi, ale cała seria została przełożona na 5 marca. Transfer i LOTOS Trefl zmierzą się jednak w towarzyskiej potyczce w sobotę, 4 stycznia, o godzinie 17.00, w hali Łuczniczka. Z kolei w piątkowy wieczór gdańszczanie rozegrają wewnętrzny sparing w hali treningowej ERGO ARENY. Sztab szkoleniowy chce, by gracze w trakcie tej potyczki poczuli się jak w trakcie ligowego pojedynku, dlatego na treningu nie zabraknie sędziów, muzyki, spikera oraz przedstawicieli Klubu Kibica.

Bilety na mecze LOTOSU Trefla z Effectorem i BBTS-em trafiły już do sprzedaży i dostępne są zarówno w serwisie www.trefl.kupbilety.pl, jak i w kasach hal według zamieszczonego na stronie internetowej harmonogramu.