Piłka ręczna: Wybrzeże nie utrzymało przewagi

Coraz lepiej grają w swojej hali piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk. Wcześniej wygrali z piątą w tabeli Stalą Mielec, teraz zremisowali 28:28 z trzecim Górnikiem Zabrze. Goście mieli dużo szczęścia.

Początek należał do Wybrzeża. Po bramce Piotra Papaja, w 8. minucie gospodarze prowadzili 5:1. Później do głosu doszedł Górnik, w którym grają byli reprezentanci Polski: Mariusz Jurasik, Bartłomiej Tomczak, Michał Kubisztal i Patryk Kuchczyński. Do przerwy było 13:13.

Po zmianie stron po raz pierwszy na prowadzenie wyszli goście. Po rzucie Kubisztala prowadzili 16:14. Potem znów przez kilka minut lepsi byli gdańszczanie, w 42. minucie było 20:18 dla Wybrzeża.

Górnik w 53. minucie wyrównał - 24:24. Dwie kolejne bramki zdobyli jednak Marcin Lijewski i Wojciech Prymlewicz (26:24 dla Wybrzeża). W końcówce obie drużyny popełniały błędy. Na dwie minuty przed końcem Lijewski świetnie podał do Łukasza Rogulskiego i ten rzucił na 28:26. Kontaktową bramkę zdobył Paweł Niewrzawa. W ostatniej minucie Wybrzeże straciło piłkę w ataku pozycyjnym i Górnika do remisu 28:28 doprowadził Kubisztal.

17 sekund przed końcem trener Daniel Waszkiewicz wziął czas. Gdańszczanie do końca mieli piłkę, ale nie zdołali zdobyć gola.

Wybrzeże, z 8 punktami na koncie, wciąż zajmuje w tabeli 10. miejsce. Tyle samo ma 11. Śląsk Wrocław, który wygrał z Zagłębiem Lubin. Przed nimi są Azoty Puławy, które zdobyły o jeden punkt więcej. Tabelę zamyka Nielba Wągrowiec – 2 punkty.

Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 28:28 (13:13)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Rogulski 8, Lijewski 3, H. Kornecki 3, Sulej 2, Nilsson 2, Rakowski 2, Kondratiuk 2, Prymlewicz 2, Mogielnicki 2, Papaj 1, Abram 1 oraz Piątek.

Górnik: Kicki, M. Kornecki - Kubisztal 9, Jurasik 6, Tomczak 5, Kuchczyński 3, Niewrzawa 2, Daćko 1, Niedośpał 1, Gromyko 1 oraz Twardo, Orzechowski, Tatarincew.

Widzów: 1200.